Луцька мисткиня представила старовинні техніки -Музей українського живопису

Луцька мисткиня представила старовинні техніки

Персональна виставка луцької художниці Катерини Ганейчук в Мистецькій Галереї Гері Боумена у Львові. Представлені роботи в техніці вибійки на полотні та мальовані дошки.

«Я МАЙДАН» - робота-реакція Катерини Ганейчук на події 2013-2014 року в Україні. Зроблена старою технікою вибійки на полотні, на двох чотирьохметрових полотнах акрилом. Дрібні деталі для штампу вирізані були з картоплі, великі – з паперових трафаретів. Композиція полотен вирішена, як фрагмент нескінченних фризів. Модулі у вигляді силуету чаш, переходять з одної в іншу, з ряду в ряд, створюючи ланцюжки повторів. Чаші одночасно є головами з обличчями, що характерні по написанню лиць хатній іконі на склі Західної України. На першому полотні ми бачимо образи в інтерпретованих національних строях з вінками, коралями і вишиванками, які, як ми розуміємо, прийшли на Майдан об’єднатись і заспівати. Роботу виконано в білих відтінках домотканого полотна. Акцентами на світлих полотнах виділяються «кроваві квітки» у деяких вінках, що асоціативно нагадують перші трагедії на Майдані. На другому полотні, ті ж образи ми спостерігаємо у зміненому стані. Колір льону насичений до «хакі», обличчя в масках, чорні респіратори і відчуття готовності до бою за свої переконання. Акцентами виділяються блакитний і стронциановий жовтий, кольори прапору, що на обличчях. Статика парних композицій, нагадує старі фотокартки, а модульні повтори облич нагадують друки Ворхола. Це портрети сучасників, людей з вулиць і їхніх дідів-бабів водночас. Зовнішня статика лише підсилює внутрішню напругу і глибину почуттів, передає силу і нескінченність поколінь. І як в обрядових піснях, в символічній формі оповідає про історію, події, що мають залишитись в пам’яті і бути передані у спадок. Зафіксований і ніби вирваний клаптик з довгої плівки, де повторюються помилки і перемоги в пошуку себе в часі і просторі історії.

Диптих «Я Майдан»
«Берестечко»
Серія «На землі і на небі»
 «Україна»

«Чаша Долі» - це серія робіт стала результатом роздумів над питанням Долі. Що є Доля? Скільки в ній вибору, а скільки вироку? Як ми її творимо? І як доля країни ломить долі людей, а окремі люди міняють долю народу, країни,.. світу? Окремі роботи були присвячені як долі однієї людини, її вибору віри, так і долі людей, що опинились в одному просторі і часі, а також обставинам, що «беруть за горло» та тяжкому вибору, на який ідуть свідомо,.. спільній долі двох людей, сім’ї та поколінь.

«Чаша долі – 1»
 «Чаша долі – 2»

КАТЕРИНА ГАНЕЙЧУК

Художник, дизайнер, викладач студії «Пятерня».
1974 р. народжена в Білорусії.
1995 р. закінчила Львівський коледж декоративно-прикладного мистецтва ім. І.Труша, кафедра художньої кераміки.
2001 р. закінчила Львівську Академію Мистецтв, дизайн інтер’єру та меблів.
Живе і працює в Луцьку.м Належить до сучасних художників, що творять концептуальне мистецтво , використовуючи автентичні техніки витинанки, левкасу, текстилю та розпису на склі.
Займається фотографією та живописом. Працює дизайнером інтер’єру та меблів.
З 2008 р. учасник обласних та 7-ми Всеукраїнських виставок.
Автор 5-х персональних виставок .

Виставка працює по 9 липня.

Мистецька галерея Гері Боумена: Львів, вул.Наливайка,18