«Лебедина пісня» -Музей українського живопису

«Лебедина пісня»

Источник: http://prostir.museum
Виставку «Лебедина пісня Софії Караффи-Корбут (1924 – 1996)» відкрито у Художньому музеї в Луцьку.

У Художньому музеї відкрито виставку «Лебедина пісня Софії Караффи-Корбут (1924 – 1996)» – ілюстрації до драми-феєрії Лесі Українки «Лісова пісня» із фондів Колодяжненського літературно-меморіального музею Лесі Українки.

Наразі в Художньому музеї експонується 35 графічних робіт (всього є 43 ілюстрації). У 2000 роках ці твори експонувались в музеї, але без рам. Сьогодні вони достойно оформлені за кошти спонсорів і являють собою шедевр високого європейського мистецтва. Колекція була придбана Волинським краєзнавчим музеєм лише наприкінці грудня 2015 року завдяки старанню Віри Михайлівни Комзюк, завідувача Колодяжненського літературно-меморіального музею Лесі Українки. Чудово, що така об’ємна високомистецька колекція залишилась на Волині!

Відкриття розпочалось із звернення Софії Петрівни Караффи-Корбут до шанувальників своєї творчості «Шановні Милі – Друзі Ви мої…», яке декламувала Ольга Бойко, завідувач Музею «Лісової пісні» в Нечимному, сектора Колодяжненського літературно-меморіального музею Лесі Українки, філіалу Волинського краєзнавчого музею, с. Скулин Ковельського району.

03_2245_resized

Вперше «Лісова пісня» з ілюстраціями Караффи-Корбут вийшла у видавництві «Місіонер» у 2000 році, а потім у видавництві «Веселка» у 2007 році. Софія Петрівна працювала над ілюстраціями до драми-феєрії «Лісова пісня» 4 роки, даючи повну волю своїй уяві, вибудовуючи неповторні образи міфічних персонажів, але не дожила до виходу у світ книжки, яка стала унікальним поліграфічним шедевром.

Зоя Михайлівна Навроцька, завідувач Художнього музею, звертаючись до присутніх, особливо студентської молоді, зауважила наскільки важливо зберігати, пам’ятати і знати кращі взірці українського мистецтва, тому що народ без історичної спадщини нічого собою не являє. Звернула увагу на те, як в’ється, пульсує, вибухає листочками кожен елемент композиції творів.

11b_00445_resized

05_00472_resized

07_2229_resized

11a_00441_resized

Підсумовуючи сказане на відкритті, Євгенія Іванівна Ковальчук, заступник директора Волинського краєзнавчого музею, підкреслила думку про актуальність і сучасність Лесі Українки.

«Я цінності ті марні давно перецінила і знаю: головне в житті є тільки віра, праця, честь та добра пам’ять по тобі, що теж живе недовго…», – Софія Караффа-Корбут.