«L’ uomo universale» - Дмитро Корсунь, Юрій Вакуленко. Живопис. -Музей українського живопису

«L’ uomo universale» — Дмитро Корсунь, Юрій Вакуленко. Живопис.

Источник: http://www.kmrm.com.ua
Київський національний музей російського мистецтва та Національна академія образотворчого мистецтва і архітектури запрошують на виставку «L’ uomo universale» художників Дмитра Корсуня і Юрія Вакуленка.

Цю виставку двох митців вирішено назвати «L’uomo universalis» — так у свій час називали себе художники епохи Відродження. Це були італійські художники справді універсальних знань та навичок, а не тільки вправні майстри пензля, та які відбулись як успішні особистості в інших суміжних професійних спеціальностях.

Дмитро Корсунь та Юрій Вакуленко певною мірою є також універсальні особистості. Тому сприяли особливі обставини художнього життя, які потребували всеосяжної теоретичної та адміністративної участі в його організації. Дмитро Корсунь і Юрій Вакуленко свого часу обидва закінчили Національну академію образотворчого мистецтва і архітектури – факультет живопису, відділення реставрації. Реставрація – це, мабуть, сама складна і багатогранна спеціальність в галузі образотворчого мистецтва. Це та база, практичний і теоретичний осередок, які тали не тільки початком їх професійного становлення, але й специфічним світоглядом, глибокими знаннями та особливостями художнього стилю. Треба зазначити, що працюючи реставраторами по прямій спеціальності, ці художники й надалі продовжували виставкому діяльність, знаходились у постійному і напруженому творчому пошуку. Це й складає той універсалізм навичок, який притаманний гуманітарній практиці митців. Таким чином, на цей час у Юрія Вакуленка та Дмитра Корсуня за плечима десятки персональних виставко, участь у масштабних проектах республіканського рівня та власні каталоги. Це постійно працюючи майстри, які продовжують класичну лінію розвитку вітчизняного мистецтва.

1

Юрій Вакуленко – член Національної спілки художників України, спочатку реставратор, ведучий експерт, а згодом директор центру експертизи та реставрації Києво-Печерського заповідника. Учасник багатьох зарубіжних та вітчизняних виставок. Протягом останнього десятиліття Юрій Вакуленко є директором Київського національного музею російського мистецтва.

Дмитро Корсунь – член Національної спілки художників України та Всеукраїнської спілки художників БЖ-арт. Протягом п’яти років працював реставратором храмового монументального мистецтва. Учасник багаточисельних виставок. Зараз на науково-дослідній роботі як мистецтвознавець і арт-критик.

2

3

4

5