Настрій міста-Музей українського живопису

«Квітка папороті» у Бібліотеці Української Літератури в Москві

Источник: http://www.mosbul.ru
У Великому залі БУЛ за участі Творчої спілки професійних художників працює літня виставка живописних робіт «Квітка папороті».

Виставка проходить в рамках проекту «Сни про щось більше», присвяченому фентезі (фольклор, легенди, міфи).

У партнерстві Бібліотеки та ТСПХ стало вже традицією проведення таких, у певному сенсі літературноцентричних вернісажів, де образотворче мистецтво представлено в тісному зв’язку зі словесністю, фольклором, книгою. Цього разу літературною основою багатьох виставлених картин послужили стародавні міфи народів світу і їх письменницькі інтерпретації, зокрема, сюжети, пов’язані з присвяченим дню літнього сонцестояння древнім календарним обрядом, відомим у слов’ян як свято на Івана Купала. Цей зв’язок підкреслювала і влаштована бібліотекарями тематична книжкова виставка, з якою художників і гостей ознайомив письменник Віталій Крикуненко, який прочитав також свої ліричні спогади про незабутнє святкуванні Івана Купала на його рідній Сумщині.

Відкриваючи виставку, куратор проекту художник і мистецтвознавець Іра Голуб зробила захоплюючий огляд представлених в експозиції робіт Юлії Харченко, Ольги Рикун, Giovanni (Іван Ритов), Тамари Сікстель, Валентини Чернікової, Вікторії Родіонової, Тетяни Мітрікас, Валерія Чурика, Лариси Яковлєвої, Валентини Чайковської, поділилася цікавими думками про творчі інтерпретаціях міфологічних сюжетів і образів у сучасному мистецтві.

1

2

У рамках вернісажу відбулася презентація великого живописного полотна молодого майстра пензля з підмосковного Зеленограда Giovanni (Іван Ритов). Наповнена яскравими метафорами і численними літературними, фантастичними асоціаціями, картина, створена за мотивами поезії Еміля Верхарна, викликала жвавий інтерес колег і гостей вернісажу. Подовгу затримувалися відвідувачі і у насичених яскравою образністю, особливою ​​філософічністю робіт Іри Голуб, Юлії Харченко, Ольги Рикун.

3

4

Обговорення представлених на виставці картин, перегляд книжкової виставки «Ой, на Івана, ой на Купала …», прослуховування музичної аудіопрограми «Чари купальської ночі», в якій прозвучали найяскравіші зразки українського фольклору — обрядові купальські пісні у виконанні Ніни Матвієнко та тріо «Золоті ключі», театру українського фольклору« Берегиня», фольк-гуртів «Кралиця», «Отава», дитячих фольклорних ансамблів — все це наповнило відкриття літнього вернісажу в БУЛ не тільки глибоким культурологічним змістом, але і по-особливому теплою, воістину купальською атмосферою, що знаменує сонячний зеніт літа, його повний розквіт і пресвітлість …

5

6

7

8

Відкрита в затишних стінах БУЛ виставка збереже цю чудову атмосферу на весь час своєї роботи — до середини серпня. Експозиція відкрита щодня, крім, суботи та неділі, з 12.00 до 18.00.

2016

Записатися для відвідування можна, попередньо зателефонувавши за телефоном: 8 495 631-40-95, 8 495 631-34-17.