КОНСЕРВИ. Проект Олега Давиденка. -Музей українського живопису

КОНСЕРВИ. Проект Олега Давиденка.

Источник: http://artgreensofa.com/
До 8 жовтня 2017 року у львівській галереї «Зелена канапа» триває виставка Олега Давиденка «Консерви».

Львівський художник Олег Давиденко вирізняється на фоні «місцевої школи». Слідування традиціям – це не його вибір. Творчі пріоритети сам художник окреслює так: «Всі форми мають свій зміст не залежно від наявності сюжету, тому кожне мистецтво, прагне стати музикою, нічим іншим, як формою…»

Такий підхід сприяє створенню абстрактного мистецтва і концептуальних проектів. Одним із таких проектів, що не демонстрований раніше у Львові є проект «Консерви», розпочатий ще в 2006 році.

В «Консервах» відображається пасеїтичне ставлення до речей, використаних у роботах, як до меморіального об’єкту.

Авторська техніка Олега Давиденка полягає в експериментальному поєднанні тривимірних об’єктів зафіксованих на полотні епоксидним розчином. Консервовані речі поширюють ауру загадковості, сюрреалістичного смислового навантаження, «речі у собі», і в той же час асоціюються з залишками трешового предметного світу, «сміттям», завдяки якому відтворюється картина минулого. Речі, що вже вийшли з вжитку – ручки, пензлі, іграшки, речі особливого призначення – «тільки для людей». Для них це перехідний стан між буттям та звалищем – стан у якому панує підвішеність, неприкаяність.

wave

Хвиля, 39×34 см.

treasure

Скарб, 45х 95 см

matrix1

Матриця 1, 145×95 см

Роботи з цього проекту позбавлені тягаря означення справжнього живопису. Від живопису Давиденко перейшов до рівня стимулювання та фіксації реальності. Принцип відносності меж абсолютизувався – реальність сама собою перетікає у мистецтво. Олег вважає, що реальність не можливо передати адекватно, але її можна законсервувати.

Олег Давиденко

ДавиденкоОлег

Народився 1966 року в місті Прилуки. Випускник Миргородського керамічного технікуму (1987), Львівської академії Мистецтв (кафедра кераміки (1994) і монументального живопису (1998)).

Перша персональна виставка відбулась у 1991, у Львові.  Учасник близько 30-ти групових та автор біля 20-ти персональних виставок в Україні, Польщі, Німеччині, Щвейцарії, Франції, Австрії…

Займається розробкою та реалізацією в  матеріалі  інтер’єрів та екстер’єрів приміщень, у тому числі і публічного простору. Вже першою його дипломною роботою стало декоративне панно на фасаді керамічного технікуму. Як художник монументаліст виконав ряд мозаїчних композицій та розписів у церквах України та Польщі. Займається живописом, скульптурою, графікою, іконописом. Цікавиться аналітичним мистецтвознавством, філософією, літературою.

matrix3Матриця 3, 145×95

plash

Калюжа. 43×32 см

casts

Зліпки, 80×30 см

konserve2

Консерви 1, 140×100 см

in_gold

Триптих в золоті 1, 210×100 см

footprint1

Слід 1, 60х75 см

defoliation

Листопад, 60х60 см, а.т.

spring

Джерело. 70×35 см.

Галерея сучасного мистецтва “Зелена канапа”

Адреса: Львів, вул.Вірменська, 7

Працює з 12 до 19 години з вівторка до неділі.