Львівський художник Олег Давиденко вирізняється на фоні «місцевої школи». Слідування традиціям – це не його вибір. Творчі пріоритети сам художник окреслює так: «Всі форми мають свій зміст не залежно від наявності сюжету, тому кожне мистецтво, прагне стати музикою, нічим іншим, як формою…»
Такий підхід сприяє створенню абстрактного мистецтва і концептуальних проектів. Одним із таких проектів, що не демонстрований раніше у Львові є проект «Консерви», розпочатий ще в 2006 році.
В «Консервах» відображається пасеїтичне ставлення до речей, використаних у роботах, як до меморіального об’єкту.
Авторська техніка Олега Давиденка полягає в експериментальному поєднанні тривимірних об’єктів зафіксованих на полотні епоксидним розчином. Консервовані речі поширюють ауру загадковості, сюрреалістичного смислового навантаження, «речі у собі», і в той же час асоціюються з залишками трешового предметного світу, «сміттям», завдяки якому відтворюється картина минулого. Речі, що вже вийшли з вжитку – ручки, пензлі, іграшки, речі особливого призначення – «тільки для людей». Для них це перехідний стан між буттям та звалищем – стан у якому панує підвішеність, неприкаяність.
Хвиля, 39×34 см.
Скарб, 45х 95 см
Матриця 1, 145×95 см
Роботи з цього проекту позбавлені тягаря означення справжнього живопису. Від живопису Давиденко перейшов до рівня стимулювання та фіксації реальності. Принцип відносності меж абсолютизувався – реальність сама собою перетікає у мистецтво. Олег вважає, що реальність не можливо передати адекватно, але її можна законсервувати.
Олег Давиденко
Народився 1966 року в місті Прилуки. Випускник Миргородського керамічного технікуму (1987), Львівської академії Мистецтв (кафедра кераміки (1994) і монументального живопису (1998)).
Перша персональна виставка відбулась у 1991, у Львові. Учасник близько 30-ти групових та автор біля 20-ти персональних виставок в Україні, Польщі, Німеччині, Щвейцарії, Франції, Австрії…
Займається розробкою та реалізацією в матеріалі інтер’єрів та екстер’єрів приміщень, у тому числі і публічного простору. Вже першою його дипломною роботою стало декоративне панно на фасаді керамічного технікуму. Як художник монументаліст виконав ряд мозаїчних композицій та розписів у церквах України та Польщі. Займається живописом, скульптурою, графікою, іконописом. Цікавиться аналітичним мистецтвознавством, філософією, літературою.
Матриця 3, 145×95
Калюжа. 43×32 см
Зліпки, 80×30 см
Консерви 1, 140×100 см
Триптих в золоті 1, 210×100 см
Слід 1, 60х75 см
Листопад, 60х60 см, а.т.
Джерело. 70×35 см.
Галерея сучасного мистецтва “Зелена канапа”
Адреса: Львів, вул.Вірменська, 7
Працює з 12 до 19 години з вівторка до неділі.