«Кольорові перевтілення» - Іван Турецький-Музей українського живопису

«Кольорові перевтілення» — Іван Турецький

Источник: http://artgreensofa.com
У львівській галереї «Зелена канапа» виставка «Кольорові перевтілення». Іван та Ольга Турецькі. Живопис та скло.

Сьогодні запропонуємо вашій увазі приклад мистецької династії.

Іван Турецький – живописець, відомий у Львові як колекціонер-інтелектуал та один з провідних сучасних українських геральдистів. Свого часу Іван брав участь у створенні державного герба незалежної України та нового герба Львова.

Та його донька, Ольга Турецька, уже відома відвідувачам галереї «Зелена канапа». Два роки тому вона здійснила тут свою персональну виставку у техніці ф`юзинг – спікання кольорового скла.

І хоча митці представляють дві різні техніки, є дещо спільне у їхній творчості, що дозволяє органічно спів-існувати на спільній виставці. Мова йде про прозорі райдужні поєднання незбагненно багатих «кольорових перевтілень», які кожен автор реалізував по своєму.

Іван Турецький, у живописі, через  дещо геометризовану, близьку до стилю ар деко делікатну та інтелігентну абстракцію. У творах останніх років сміливі кольорові поєднання заворожують глядача і занурюють його в медитативно – споглядальний стан, який поглинає і спонукає почути «музику» кольору.

Ольга Турецька вміло поєднує спечені кольорові елементи скла у різні композиції, де вони переливаються різними відтінками, блікують і феєрично рефлектують.

1

Олині композиції часто натхненні  живою природою. Звертається художниця і до дитячої тематики , яка є близькою для неї. Протягом останніх двох років в її майстерні було створено понад 14 казкових вітрин для “Майстерні карамелі” у Львові, Одесі, Києві, Харкові, Івано-Франківську, Тернополі, Ужгороді, Мукачевому, Трускавці, Хмельницькому, Чернівцях та Братиславі.

Усі роботи художників, які ви побачите на цій виставці – це синтез ідей, емоцій і любові до кольору.

Іван Турецький

Народився 17.08.1956 р. в місті Красноярськ. Закінчив Львівське художнє училище ім. І. Труша. В 1982 році закінчив Львівський державний інститут прикладного та декоративного мистецтва. Член Національної Спілки Художників України. Також є співзасновником і членом “Українського геральдичного товариства”.

Є одним із співавторів  державного герба України та нового герба Львова. Співпрацював з Товариством українських філателістів в Австрії  і створив понад 60 проектів. Вже більше ніж двадцять років поспіль він розробляє державні нагороди, державні та приватні герби, проекти марок, авторські проекти гральних карт, екслібриси для культурної еліти України. Працює в галузі живопису, графіки та геральдики. Твори знаходяться в приватних колекція України та за кордоном.

Блискавиця

«Блискавиця», 2016

z-glybyny

«З глибини», з циклу «Час рікою пливе». 2015

blues

«Нічний блюз», 2016.

Подорож

«Подорож», 2015poglynannya

«Поглинання», 2016

Ольга Турецька.

Народилася 11.02.84 у Львові. Освіта: 1999-2003 – навчання у Львівському державному коледжі декоративного та ужиткового мистецтва імені І. Труша, відділ художнього розпису; 2003-2009 – навчання у Львівській національній академії мистецтв, кафедра художнього скла. Виставкову діяльність розпочала з 2005 року.

Моя-колекція

«Моя колекція»

Квіткове-поле

«Квіткове поле»

Гербарій

«Гербарій»

В-пошуках

«В пошуках»

В-лісі

«В лісі»

05

06

Виставка працюватиме до 26 червня.

Галерея сучасного мистецтва “Зелена канапа”

Адреса: Львів, вул.Вірменська, 7