Київ: запрошує Будинок художника -Музей українського живопису

Київ: запрошує Будинок художника

Источник: http://dvnshu.com

У виставкових залах Центрального будинку художника у Києві з 26 листопада по 6 грудня одночасно проходить три цікавих виставки: "Моя Україна" Гелени Павленко, виставка творів Олексія Ілюшина та художня виставка «Осінній калейдоскоп».

Гелена Павленко "Моя Україна".

До уваги глядачів запропоновано більше 40 живописних творів, створених у складні та трагічні дні Майдану, які вплинули на свідомість художниці, зачепили її почуття, думки та емоції. Доленосні події окреслили в її творчому шляху нові напрямки, які сьогодні повністю заполонили мисткиню. Майже щодня художниця спостерігала за подіями, які розгорталися прямо за вікнами її майстерні на Хрещатику. А ще невпинно і наполегливо, день за днем, незважаючи на внутрішній неспокій та вболівання, малювала «свою» Україну. Вона і тепер не може до кінця усвідомити чим це було – спробами втекти від гіркої реальності чи неусвідомленим бажанням вимолити у своїх живописах рідну землю, людей та майбутнє.

Перед глядачем постає низка надзвичайно тонких та ліричних пейзажів та натюрмортів. В них немає випадковостей і промальована кожна гілочка та квітка. Фахівці звертають увагу на гіперреалістичну манеру, хоча в її творах, з огляду на пієтетне ставлення до кожної деталі та незначної, на перший погляд, дрібниці, набагато більше символізму.

Художниця зізнається, що ніколи в закордонних подорожах не малює. Її не надихають і не впадають в око прекрасні краєвиди та природа інших країн. Втім, повертаючись в Україну, Гелена Павленко не може відірвати погляду і зачарування від всього, що зустрічається на шляху. Нехай навіть це буде звичайна трава чи сухе листя.

Твори Гелени Павленко експонувалися у багатьох країнах світу, у тому числі у США, Німеччині, Хорватії та Чехії. Вона – постійний учасник всеукраїнських та міжнародних виставок. Її твори зберігаються в Національному музеї історії України та в численних приватних та корпоративних зібраннях світу.

Виставка творів Олексія Ілюшина (1926-2014)

Олексій Андрійович Ілюшин - український живописець, графік. Автор пейзажів та жанрових картин, які відрізняються яскравою палітрою і добре продуманою композицією. Один з представників "Одеського нонконформізму".

Народився у місті Бежиця Винницкоії області 1926 року.
У 1961 закінчив Одеське художнє училище ім. М.Грекова. Педагоги з фаху: В.Соколов, В.Путейко, І.Логвин.
З 1987 – член НСХУ, учасник багатьох республіканських і всесоюзних виставок.

«Осінній калейдоскоп»

Студія живопису «Arts Hous» та Громадська організація «Барви Життя» запрошують киян і гостей столиці відвідати художню виставку «Осінній калейдоскоп».

Мета виставки: Познайомити всіх бажаючих з роботами учнів студії живопису «Arts House» та запрошених до участі у виставці художників. Пробудити бажання до творчості у відвідувачів виставки, показати яким дивовижним та різноманітним бачать наш світ творчі люди.

Організатори виставки: студія живопису «Arts House» та ГО «Барви Життя».

Київ, вул. Січових Стрільців (Артема), 1-5,
Центральний будинок художника, ІІІ поверх

Час роботи виставкових залів: з 12:00 до 19:00.
Вихідний - вівторок
Вхід на виставку вільний