Китайські майстри у Києві -Музей українського живопису

Китайські майстри у Києві

22 жовтня 2015 року в Національному музеї Тараса Шевченка відбулося відкриття виставки робіт каліграфії та живопису майстрів Ціня Лібіня та Чжана Цзяньчжуна.

На виставці представлено більш ніж 50 творів каліграфії та живопису. В своїх роботах обидва митці слідують давнім китайським традиціям, виконуючи твори у формах диптиху, триптиху, циклу і т.д. Роботи каліграфії виконані в стилях кайшу, сіншу та цаошу; твори живопису переважно охоплюють портрети, гірські пейзажі, квіти та птахів, в основному описуючи традиції народу Тибету, а також витонченість життя древньокитайської інтелігенції.

Пан Цінь Лібінь в каліграфії наслідує також відомих китайських митців ІІІ-ІV століття, як от Ван Сі-джи та Ван Сянь-джи, зберігаючи в своєму стилі високі та сокровенні ідеї. Змалку і до сьогоднішнього дня Цінь Лібінь вже ось 50 років вивчає каліграфію, і довгий час є не тільки завзятим дослідником цього мистецтва, але й обдарованим викладачем і талановитим митцем. Він неодноразово отримував нагороди на все китайських та міжнародних виставках, досягнувши вражаючого успіху в мистецтві каліграфії.

Пан Чжан Цзяньчжун в своїх роботах за допомогою туші зображує переважно портрети, а також гірські пейзажі, квіти та птахів. Принцип його творчості – поринути у вир життя, досліджувати традиції. Він безліч разів заглиблювався у фольклор та життя тибетців, відображуючи особливі звичаї цього народу в картинах. Інша частина його робіт відтворює духовний та моральний образ особистостей древнього Китаю, їх високий стиль та сокровенні ідеї.

ДОВІДКА ПРО АВТОРІВ

Цінь Лібінь
Псевдонім: Веньбинь
Мистецьке ім’я: Луннаньцзи
Заступник голови центру дослідження каліграфії Ланьчжоуського університету, заступник голови Асоціації каліграфів провінції Ганьсу, член Федерації літератури та мистецтва провінції Ганьсу, старший науковий співробітник Палати вивчення культури та історії в провінції Ганьсу, член Комітету освіти Китайської асоціації каліграфів, заступник голови Професійного комітету естетичного виховання при Китайському товаристві вищої освіти, консультант Інституту дослідження каліграфії та живопису Політичної консультативної ради провінції Ганьсу.

Чжан Цзяньчжун
Професійний художник, народний митець вищого рангу, постійний член правління Китайської асоціації живопису. Він обіймає посаду завідуючого адміністративним відділом Академії живопису провінції Ганьсу, заступника голови Академії сучасної каліграфії та живопису.

Фото - сайт музею.
Національний музей Тараса Шевченка