«Килим. Сучасні українські митці»-Музей українського живопису

«Килим. Сучасні українські митці»

Источник: http://lpm.com.ua
У найбільшому виставковому просторі Львова - Львівському Палаці мистецтв - до кінця тижня триватиме масштабний всеукраїнський проект «Килим. Сучасні українські митці».

Ідея проекту «Килим. Сучасні українські митці» — об’єднати традиційне мистецтво і сучасне, актуалізувати етнічну культуру і надати додаткових «народних» смислів актуальному арту. «Як і тканий килим, на полотні якого містяться символи з різним змістовим наповненням і у якого завжди є два боки – лицевий і зворотній, сучасне мистецтво відображає різні складові дійсності – естетичні та ідейні, позитивні та негативні, лицевий і зворотний її бік. Завжди актуальні теми життя і смерті, мінливості людської долі, закодовані у килимових візерунках, з особливою гостротою постають за нинішніх, вкрай драматичних і бурхливих обставин існування нашої країни», — говорить співкуратор проекту «Килим. Сучасні українські митці» Ігор Абрамович.

У проекті беруть участь 20 авторів, кожний з яких покаже своє бачення традиційного мистецтва у сучасному світі. На виставці представлені живопис, скульптура, інсталляції та відео-арт.

1

3

«Однією із особливостей проекту є те, що він від початку задуманий як мандрівний. Після Карпат він їде до Львова, потім – до Києва і Харкова. І в кожному місті він розширюється, змінюється, як за рахунок нових творів його учасників, так і за рахунок нових авторів», — говорить співкуратор проекту Олександр Соловйов.

Проект стартував ще 8 квітня в с.Татарів, Івано-Франківська область, в арт-просторі Zenko Foundation на території готельного комплексу «Коруна». Карпати були обрані для офіційного старту проекту не випадково: саме в Татарові розташований основний арт-простір Zenko Foundation. Так само не випадково другим містом, де був показаний «Килим», став не Київ, а Львів – західна культурна столиця країни.

2

«Сучасне мистецтво має виходити за межі столиці, має ставати доступнішим», — впевнений ініціатор проекту і засновник Zenko Foundation Зенко Афтаназів. Культурна децентралізація – вихід мистецтва за межі столиць – уже не перший рік є загальноєвропейським трендом. Україні час долучитися до нього.

Втім, у столиці проект також експонуватиметься: з 17 серпня у «Мистецькому Арсеналі». У жовтні «Килим. Сучасні українські митці» відкриється у харківському «ЄрміловЦентрі».

Куратори проекту — Ігор Абрамович та Олександр Соловйов

4

Художники, які беруть участь у проекті: Apl315, Катерина Берлова, Назар Білик, Мирослав Вайда, Артем Волокітін, Олексій Золотарьов, Дар’я Кольцова, Антон Логов
Тетяна Малиновська, Роман Мінін, Анна Миронова, Роман Михайлов, Зоя Орлова, Сергій Петлюк, Юрій Пікуль, Степан Рябченко, Олексій Сай, Андрій Сидоренко, Ганна Сорокова, Олексій Яловега.

5

Про Zenko Foundation. Фонд заснований у 2015 році. Основною місією арт-інституції є підтримка і просування українського сучасного мистецтва. Серед пріоритетних напрямків розвитку Zenko Foundation: виставкова програма на майданчиках Zenko Foundation, а також підтримка участі українських художників у масштабних національних і міжнародних проектах, аукціонах сучасного мистецтва тощо; видавнича програма, метою якої є підвищення інформованості вітчизняної і зарубіжної аудиторії про український арт-процес.

6

Львівський Палац мистецтв: Львів, вул. Коперника, 17.