Київська школа живопису -Музей українського живопису

Київська школа живопису

Музей сучасного мистецтва представляє. Мистецька мапа України: Київська школа живопису. Сторінка третя.

10 березня в рамках проекту «Мистецька мапа України. Київ» у київському Музеї сучасного мистецтва відкрилась завершальна, третя, частина експозиції, яка пропонує всім зустріч з до- і післявоєнним поколінням — поколінням вчителів — творчих орієнтирів професійного, а, часом, і морального ставлення до покликання.

З вдячністю і повагою представимо художників з колекції музею, що наповнять зали молодого музею змістом минулої епохи. Хтось відкриє для себе щось нове в спадщині корифеїв, по-своєму оцінивши інтервал між ними і нами, а хтось ще доповнить уявлення про фонди мистецької скарбниці. Чекаємо відкриттів!

Хронологічно проект охоплює 80 років і представляє розвиток живопису, графіки й скульптури у динамиці та різномаїтті напрямів: від реалізму до постімпресіонізму, від неокласицизму до сюрреалізму.

7

2

Київський проект – найбільший за змістом і обсягом в історії Музею, він триватиме упродовж чотирьох місяців та складатиметься з трьох експозицій із символічною назвою “Київ. Три сторінки з колекції Музею”. Перша виставка-сторінка відчиняє свої двері 17 грудня, друга – 4 лютого і остання  — 10 березня.

Відомі і гучні у світі імена представників сучасного українського мистецтва, класики і поруч з ними —  молоді талановиті зірки – усі три експозиції охоплюватиме роботи широкого кола художників, які отримали академічну освіту у Києві, або жили і творили у столиці.

1

Шкаоупа

Художник В.Шкарупа

Павлов

Художник, письменник, архітектор Олександр Павлов

5

Сторінка третя 10.03.16 – 10.04.16:

Антончик М., Артамонов О., Бабенцов В., Базилевич А., Баклицький В., Баринова-Кулеба В., Бєльський М., Бідношей Д., Боня Г., Вакер М., Вишеславська-Макарова І., Волобуєв Є., Гавриленко Г., Гантман М., Гета А., Глущенко М., Горська А., Дерегус М., Єлева К., Зарецький В., Зоря Г., Івасюк М., Ігнатов К-В., Їжакевич І., Касіян В., Кірпенко Н., Коган-Шац М., Костецький В., Кошова М., Кошовий С., Кричевський Ф., Левитська І., Літинський І., Луцкевич Ю., Малішевський Ю., Маневич А., Масик В., Меліхов Г., Нагурний Д., Найден О., Одайник В., Параджанов С., Пасівенко В., Пастухов Б., Пламеницький А., Плещинський І., Полтавець В., Пузирков В., Рапопорт Б., Рудминський Ю., Сабадиш П., Світлицький Г., Сльота О., Сльота П., Сулименко П., Тартаковський І., Толкачов З., Тюха І., Файнерман Г., Ходченко Л., Чегодар В., Чепик М., Чичкан Л., Шаталін В., Шишко С., Шостак Д., Шпонько Г., Шуров С., Якутович Г.,     Яблонська О., Яблонська Т.

Пламеницкий_Зима_1956

Анатолій Пламеницький. «Зима», 1956. Полотно, олія

Пастухов_Замборо-Ремарк

Борис Пастухов. «Замборо-Ремарк», 1947. Полотно, олія

Меліхов.-«Портрет-доньки-художника»,-1980

Георгій Меліхов. «Портрет доньки художника», 1980. Полотно, олія

Зарецкий_ПОртрет-Хана_1960-е

Віктор Зарецький. «Портрет художника М.О. Хана», 1960-ті. Полотно, олія

Сльота_Моя-дача

Петро Сльота. «Моя дача», 1972. Полотно, олія

Файнерман

Ганна Файнерман. «Ліза», 1969. Полотно, олія

Рапопоот

Борис Рапопорт. «Блакитний мотив», 1982. Картон, олія

Левицька.-«Портрет-М

Ірина Левицька. «Портрет М.Задніпровського в ролі Коров’єва”, 1987. Папір, пастель

Баклицький

Вудон Баклицький. «Дерево», 1980-ті. Картон, олія

Антончик

Михайло Антончик. «Рибачок», 1985. Полотно, олія

3

4

Фото – Юлія Наумова

Виставка триватиме до 10 квітня.

Адреса Музею: Київ, вул. Фрунзе, 41.

З 11.00 до 19.00 кожного дня, крім понеділка

Вхід вільний