Київ: живопис Петра Сипняка в «АВС-арт» -Музей українського живопису

Київ: живопис Петра Сипняка в «АВС-арт»

Источник: www.avsart.com.ua

У київській галереї «АВС-арт» відкрилась персональна виставка ПЕТРА СИПНЯКА «МОТИВИ» / Живопис. 29 вересня – 17 жовтня 2015.

Народний художник України Петро Сипняк не часто тішить Київ своїми виставками, хоча він – один із найвідоміших сучасних українських художників. Уже майже тридцять років із його багатогранною творчістю знайомляться численні глядачі в багатьох містах як України, так і Франції, Чехії, Німеччини, Бельгії, Італії, Польщі, Словаччини, Болгарії, де картини мистця давно здобули визнання.

Ексклюзивно для своєї персональної виставки в галереї «АВС-арт» Петро Сипняк добрав нові живописні полотна 2014-2015 років, що представляють його улюблені жанрові мотиви. Це пейзажі, диференційовані на «чисті», сільські й урбаністичні. Натюрморти, що віддзеркалюють поетичну сконцентрованість автора в найменших нюансах. Побутові сцени й романтична «чумацька» лінія, котру мистецтвознавці означили як виключно сипняківську.

«Моє творче життя можна простежити за моїми картинами. Юнацькі етюди з натури, копії картин у музеях, початок серій «Чумаки» й картини на релігійну тематику, потім – захоплення міфологією, експериментальна серія «Дійства», далі – великі пейзажні цикли, види Львова, а також Праги, Рима, Венеції, Парижа; шевченківські місця; портрети й жанрові сцени; величезний цикл «Вертепи»… Мені не цікаво затримуватись на чомусь одному. Завжди шукаю як нових сюжетів, так і розширення технічних можливостей. Дуже люблю працювати з фактурним мазком. Фарба, густо лягаючи на полотно, створює дуже цікаві вібрації. Залежно від світла картина завжди виглядає по-іншому. Використовуючи фактуру, можна досягти об’ємного зображення лише незначними нюансами одного кольору», – говорить Петро Сипняк.

Про автора

Петро Сипняк народився 1959 року в селі Лани Івано-Франківської обл. Закінчив Львівський державний інститут ужиткового та декоративного мистецтва (1985). Член Національної спілки художників України та КУМ. Заслужений художник України (2002). Народний художник України (2009). Живе і працює у Львові.

Автор фото – Юлія Наумова

Наша адреса: м. Київ, Андріївський узвіз, 2-Б.

Виставка працює з 29 вересня по 17 жовтня 2015 з 11:00 до 19:00 щодня, крім неділі та понеділка.
Вхід вільний.