Київ: Вікно в Донецьк. Виставка живопису Олени Гладкової -Музей українського живопису

Київ: Вікно в Донецьк. Виставка живопису Олени Гладкової

Источник: http://prostir.museum

30 липня 2015 року Музей видатних діячів української культури презентує «Вікно в Донецьк» – першу персональну виставку художниці Олени Гладкової, яка донедавна мешкала в тому місті…

Це не просто роботи талановитого майстра, а й можливість для кожного поглянути на події, що відбуваються в нашій країні очима непересічної особистості, яка була свідком зародження і початку війни, відчути переживання людини, на чий дім летять снаряди, чию землю нещадно паплюжать, збагнути і, можливо, глибше осягнути реалії окупованих областей.

Олена Гладкова. Вірт. 2010. 60х40. Полотно, олія.
Олена Гладкова. У темряві. 2008.60х40. Полотно, олія.

Олена Гладкова дитинство провела у Батумі, там же брала перші уроки живопису в місцевій художній школі. В її родині не було професійних художників, але унікальні мистецькі здібності мали кілька поколінь: батько багато малював, досконало копіював полотна всесвітньовідомих майстрів, а дід (іранець за походженням) був реставратором старовинних східних килимів. До України майбутня художниця переїхала, коли вступила до Дніпропетровського університету. А на початку 1990-х рр. разом з родиною оселилась в Донецьку. Згодом у передмісті збудували дім, Олена власноруч виростила прекрасний сад. Майбутнє видавалось прекрасним і безхмарним, але все змінила війна… Олена – людина з активною життєвою позицією, має гостре відчуття справедливості, завжди дієво допомагає будь-якій добрій справі.

Олена Гладкова. "Донецьк. Вид з вікна". 2010. Полотно, олія. 60х50
Олена Гладкова. Війна. Місто в огні. 2015. 60х50. Полотно, акрил.

Коли посилилися бої поблизу донецького аеропорту (а будинок художниці знаходиться зовсім поруч) залишатися стало вкрай небезпечно, Олена з чоловіком і двома дітьми виїхала спочатку до Грузії (де живе її мати), потім до Києва. Тепер про власний будинок і колишнє, мирне життя у ньому нагадують лише дзвінки друзів та сусідів, що слідкують за покинутою оселею, та картини.

Олена Гладкова. Степ 1. 2014. 70х90. Полотно, олія.
Олена Гладкова. Труби апокаліпсису. 2015. 100х80. Полотно, акрил.
Олена Гладкова. Портал. 2014. 100х130. Полотно, акрил.

Полотна Олени Гладкової випромінюють почуття і складні переживання. Неважливо – пейзаж це чи натюрморт, виконана картина в реалістичній чи абстрактній манері, всякому настрою, всякій частинці нашого світу, що стривожила душу художниці, вона знаходить живе, правдиве відображення на полотні.

Олена Гладкова. Тумани. Донецький аеропорт. 2011. 40х50. Полотно, олія.
Олена Гладкова. Соняхи. 2014. 65х45. Полотно, олія.

Адреса Музею видатних діячів української культури Лесі Українки, Миколи Лисенка, Панаса Саксаганського, Михайла Старицького: Київ, вулиця Саксаганського, 97