Київ: «РОНДО» -Музей українського живопису

Київ: «РОНДО»

Источник: www.avsart.com.ua

Галерея «АВС-арт» запрошує на виставку «РОНДО» / Абстрактний живопис. До 130-річчя з дня народження Соні Делоне.  16 червня – 4 липня 2015.

Виставка абстрактного живопису «Рондо», організована галереєю «АВС-арт» (Київ) і галерейним проектом «Арт-місія» (Полтава), присвячена 130-річчю з дня народження всесвітньо відомої художниці Соні Делоне. Її учасники – мистці з Полтави, члени Національної спілки художників України Руслана Анічина, Григорій Волков, Анатолій Лавренко та Галина Рідна.

Руслана Анічина. Синє перо, 2015. Полотно, олія, 80х65

Соню Делоне багато хто знає як французьку художницю – яскраву представницю абстракціонізму й арт-деко. Вона, кавалер ордена Почесного легіону й перша жінка, персональна виставка якої відбулася в Луврі, розвивала власний мистецький стиль – симультанізм (орфізм), виражаючи динаміку руху й тонкощі колірних співзвуч, була законодавицею високого смаку в моді.

Соня Делоне

Працювала як живописець, графік, дизайнер, театральний художник, книжковий ілюстратор, скульптор, кераміст. Та мало кому відомо, що ця непересічна постать західноєвропейського авангарду народилася в містечку Градизьк на Полтавщині, де прожила п’ять років, й її дитинство та юність пов’язані зі слов’янськими теренами.

Соня Делоне

Четверо полтавських художників, краян Делоне, прагнучи привернути увагу до художниці з українським корінням у її ювілейний рік, а також показати, наскільки актуальним залишається в Україні напрямок мистецтва, в якому вона працювала, об’єднали свої абстрактні роботи в одну цілісну експозицію. Представлені полотна, близькі за духом і стилем мисткині, мають проте авторську індивідуальність і виразно українське звучання. Обізнаному глядачеві будуть впізнавані трансформація писанкових символів, темпоритм наших краєвидів, характерна драматична настроєвість. Разом із тим, Руслана Анічина, Григорій Волков, Анатолій Лавренко та Галина Рідна в живописі досягли того, чого так праглося Соні Делоне, – «мінливого й рухливого мистецького твору».

Григорій Волков. Да проросте зерно! 2015. Полотно, олія, 60х80

Більшість полотен цих мистців ексклюзивно презентуються в галереї «АВС-арт» – як і дві оригінальні роботи самої Делоне, що дають унікальну можливість поринути в атмосферу вже легендарних часів, вибухових у своєму артистичному наповненні: Г.Аполлінер, О.Архипенко, П.Пікассо; «танцюючі» орнаменти, живопис як поезія, «Уроки світла», «Нові реальності»…

Анатолій Лавренко. Рондо І, 2015. Полотно, олія, 100х80

Відкриття виставки – 16 червня 2015 о 18 годині.

Галерея «АВС-арт» змінила адресу: м. Київ, Андріївський узвіз, 2-Б.
Виставка працює з 16 червня по 4 липня 2015 з 11:00 до 19:00
Щодня, крім неділі та понеділка.
Вхід вільний.