Київ: Олександр Ройтбурд покаже «Живу натуру» -Музей українського живопису

Київ: Олександр Ройтбурд покаже «Живу натуру»

Источник: http://artukraine.com.ua

«Жива натура» – нова виставка Олександра Ройтбурда, яку видатний український художник презентував у свій день народження 14 жовтня.

Виставка відкрилася в новій галереї «Дукат», що поєднує виставковий простір та освітній центр. В експозиції представлено серію натюрмортів, більшість з яких О. Ройтбурд написав протягом останнього року в своїй новій одеській майстерні. Жанр натюрморту завжди цікавив митця – ця приязнь, як зазначив сам автор, пов’язана із захопленням творами Сезанна, який став для нього одним з найулюбленіших художників.

Епізодично натюрморти знаходили своє віддзеркалення в творчості Ройтбурда і раніше. Так, на початку 2000-х років з’явилася низка робіт, які автор називав портретами речей. Кілька років тому, після появи одеської майстерні, художник знову звернувся до натюрморту, цього разу наслідуючи гедоністичні засади, — для художника найголовнішим стало отримання утіхи від самого процесу виконання робіт, які одразу знайшли велику кількість прихильників серед колекціонерів та мистецтвознавців. В деяких творах цієї серії глядач може помітити своєрідне цитування натюрмортів класиків світового мистецтва: Сурбарана, Моранді, Кончаловського, Фалька. І недарма, оскільки практично кожна з цих робіт — це певне міркування, висловлення, переживання на тему класичного натюрморту, переосмислення цього жанру.

«Сир» (2015)
«Кімната Вінсента в Арлі» (2015)

Олександр Ройтбурд народився у 1961 році в Одесі. Закінчив Одеський державний педагогічний інститут ім. К. Д. Ушинського (1983). Педагог з фаху — В. Гегамян. Один із лідерів «Української нової хвилі». Член НСХУ (1992). Засновник асоціації «Нове мистецтво». Голова правління ЦСМ Сороса в Одесі (1997–1999). Директор Галереї М. Гельмана у Києві (2002). Учасник 49-ї Венеціанської бієнале (2001). Твори зберігаються у Музеї сучасного мистецтва (Нью-Йорк), Державній Третьяковській галереї, Державному Російському музеї (Санкт-Петербург), Галереї сучасного мистецтва (Любляна, Словенія), Художньому музеї Циммерлі при Рутгерському університеті (Нью-Джерсі), Одеському художньому музеї, приватних зібраннях України, США та багатьох інших країн.

Виставку Олександра Ройтбурда «Жива натура» можна відвідати до 18 листопада за адресою: м. Київ; вул. Рейтарська, 8Б.