Київ: НХМУ продовжив роботу виставок -Музей українського живопису
(056) 794 09 88, +38 (096) 610 37 96, +38 (099) 068 31 68

Київ: НХМУ продовжив роботу виставок

1, 2 і 3  травня Національний художній музей України працює !

Тож якщо ці вихідні ви проводите як мешканці Великого Міста, до вашої уваги - масштаб, насиченість і приховані смисли спільного художнього дослідницького проекту НХМУ та Ґете-Інституту "Герої. Спроба інвентаризації" , а також проект-реставрація "Спецфонд. 1937 - 1939", котрий, з огляду на значний інтерес, продовжено до 24 травня.

Уперше за останні кілька років постійна експозиція першого поверху зміниться кардинально. Ідея оновлення виникла на початку 2013 року - як потреба у сучасній презентації й інтерпретації музейної колекції. Цей рух погодився підтримати давній партнер музею - Goethe-Institut в Україні. У якості експерта був запрошений провідний фахівець музейної справи в Німеччині - доктор Міхаель Фер. Та доки тривала фондова робота, в Україні розпочалася Революція. Контекст і суспільство змінились. Це підказало актуальну тему, яку можна дослідити через художню колекцію. Нова задача постала перед групою кураторів на чолі з доктором Фером: розглянути героїчний пантеон України в усій його широті, неупереджено, як передісторію і причину всього, що відбувається сьогодні з країною, - і зробити це спільно з публікою.

Семен Йоффе. У тирі. 1932

Проект «Герої. Спроба інвентаризації» досліджує образ «героя» і його творення. У ході інвентаризації фондів музею були визначені твори, так чи інакше пов'язані з топосами «герой», «святий», «мученик» або «подвиг». Серед них є зображення героїв реальних і міфічних, тих, чиї вчинки стали подвигом або профанацією, народних - і вирощених в пробірках ідеологічних лабораторій. Експозицію складуть близько 180 живописних, графічних і скульптурних творів, від середніх віків до другої половини ХХ століття. Виставка розташується на 1 поверсі і частково захопить простір сходів між 1 і 2 поверхами. Одна із зал залишиться вільною - для можливості відкритого діалогу і міркування над тим, які герої потрібні Україні сьогодні.

Адреса музею: Київ, вул. М. Грушевського, 6