Київ: Чудо щодня -Музей українського живопису

Київ: Чудо щодня

В київській галереї «Мистецька збірка відкрився новий проект Анни Валієвої «Miracle» («Чудо»).

Чудо являється нам щодня. Воно говорить знаками: грою сонячного світла, ажурними тінями, золотим сяянням відблисків. Високе, неземне, божественне чудо приховане у тисячі буденних дрібниць – саме через це ми його і не помічаємо. Проект Анни Валієвої «Miracle» вчить заново бачити і розуміти дива.

Проект складається з серії живописних полотен та інсталяції. Він подарує глядачам відчуття легкості, ніжності і гармонії. В нових роботах Анни Валієвої втілене щастя, теплі хвилі кохання і справжня магія. Характерний художній стиль Анни – це м’які пастельні тони, гра світла і тіней.

Яскраве враження справляє інсталяція – центральний образ виставки: об’ємне жіноче обличчя в тонкому мереживі. За допомогою спеціального освітлення фігура відкидає тіні на стіни, створюючи містичний, неземний ефект. В цьому образі Анна втілила мрії про чудо, що сповнюють розум людини і проектуються в реальність. Художниця вважає, що найбільше диво в житті – це кохання, і воно стається з усіма, хто в нього вірить.

За допомогою кольору Тіфані – особливого відтінку бірюзи – художниця наповнює і передає головне почуття проекту «Miracle» – ніжність. Анна переконана, що цей колір дарує відчуття свіжості і чистоти. В ньому закладена унікальна здатність знімати втому і роздратування.

«Вивчення та відчуття Світла, який був завжди поруч зі мною, де б я не перебувала, стало основою для натхнення і народження даного проекту», – розповідає Валієва.

«Анна Валієва пише свої роботи м’яким сонячним світлом ранньої весни. Я переконаний, що ця виставка підніме настрій навіть у самий похмурий день!», – говорить Максим Волошин, директор галереї «Мистецька збірка».

Анна Валієва – молода і вже дуже успішна українська художниця. Ще у 1999 році Анна стала лауреатом Всеукраїнського конкурсу Фонду культури «Нові імена України». У 2006 А. Валієва – лауреат конкурсу виставки «Рим – Київ» за підтримки ЮНЕСКО та Міністерства культури. У 2008 році Анна закінчила Національну Академію образотворчого мистецтва і архітектури, майстерню монументального живопису професора Н.А.Стороженко. Член Спілки художників України з 2008 р. Учасниця ряду гучних арт-проектів, в тому числі «По версії Форбс» і арт-проекту «Батьківщина» журналу Фокус у 2014 році.

Виставка працює з 1 по 24 травня 2015 року
Пн, вт: вихідні; ср - нд: з 11:00 до 18:00
Галерея «Мистецька збірка»
вул. Терещенківська, 13 (вхід в арку, 2-й двір)