Катерина Білокур. Хочу бути художником! -Музей українського живопису

Катерина Білокур. Хочу бути художником!

Источник: http://artarsenal.in.ua

Національний культурно-мистецький та музейний комплекс «Мистецький Арсенал» представляє: «Катерина Білокур. Хочу бути художником!». 16 червня — 19 липня 2015.

16 червня 2015 року в Мистецькому Арсеналі відкрилася виставка Катерини Білокур, однієї з найбільш відомих і водночас незнаних українських художниць ХХ сторіччя. Здавалося б, усі чули це ім’я, але здебільшого воно викликає лише дуже буквальну асоціацію з квітковими мотивами. Проте творчість Білокур має значно глибший екзистенційний вимір, а біографія художниці – надзвичайно яскрава і актуальна історія про долю геніальної жінки, яка прагнула займатись мистецтвом в українській провінції на тлі тяжких історичних і політичних обставин ХХ сторіччя.

На безпрецедентній виставці вперше в історії незалежної України в одному виставковому проекті буде представлено майже весь творчий доробок Катерини Білокур з колекції Музею українського народного декоративного мистецтва, Яготинського історичного музею, та інших провідних українських музеїв. Це близько 100 шедеврів, серед яких і олійний живопис, і малюнки, і невеличкі нариси. Нарешті, глядачі матимуть змогу оцінити всі грані таланту унікальної художниці, яка є одним із символів української культури.

У 2015-му виповнюється 115 років з дня народження Катерини Білокур, і з цієї нагоди ми запрошуємо вас до подорожі унікальним світом мистецтва, яке було народжене великим болем душі, але, попри все, випромінює надзвичайну енергію позитиву. В наш час гостросоціальних потрясінь ми всі потребуємо надії, і саме ця надія живе у медитативних і глибоких творах Білокур.

“Хочу бути художником!” – автобіографічна цитата і життєве кредо Катерини Білокур. Ця фраза, є певною межею, що повністю змінила життя молодої жінки, яка була змушена пожертвувати своїм особистим щастям заради того, щоби займатись мистецтвом. Людина, яка не отримала навіть початкової освіти і жила у примітивних умовах українського радянського села, Білокур пережила усі найжахливіші сторінки української історії минулого сторіччя: революцію, Голодомор, Другу світову війну, і, попри все, змогла реалізувати свою зухвалу мрію стати художницею. Ще у 20-ті роки ХХ сторіччя, молода жінка прийняла самостійне і мужнє рішення присвятити себе живопису, і цей крок став могутнім протестом проти консервативного патріархального середовища, де пройшло все життя Катерини Білокур. Така відданість своєму ідеалу і неймовірна глибина творів художниці ставлять її в один ряд із найвидатнішими світовими митцями ХХ сторіччя, багато з яких, так само як і Катерина Білокур, були самоуками.
Звідки приходить це могутнє й часом ірраціональне бажання займатись мистецтвом? Чи змінилися у сучасній Україні умови для жінок-художниць, які роблять вибір на користь сучасного мистецтва? Що означає цей вибір для українських мисткинь, які сьогодні працюють у нових медіа і, зокрема, експериментують у жанрі відео-арту? Мистецький Арсенал перетворюється на майданчик діалогу крізь десятиліття між Катериною Білокур і українками, які так само, як і мисткиня майже сто років тому, промовляють сьогодні зухвалу фразу “Хочу бути художником!”.

"Автопортрет"

В експозиції проекту відео-роботи сучасних українських художниць: Катерини Берлової, Наталії Блок, Ути Кільтер, Лізи Готфрік, Дар’ї Кольцової, Ольги Ланник, Ольги Селіщевої, Зінаїди Ліхачової, Анастасії Лойко, Соломії Савчук & Наталії Голіброди, Оксани Чепелик, Аліни Якубенко, Дар’ї Кузьмич

Організатор: НКММК “Мистецький Арсенал”. Партнери: Національний музей українського народного декоративного мистецтва; Яготинський історичний музей; Національний музей літератури України; Національний музей Тараса Шевченка; Меморіальний музей-квартира Павла Тичини; Видавництво “Родовід”; Національний центр Олександра Довженка; Національний академічний драматичний театр ім.І.Франка; Київська міська державна адміністрація: Управління культури, національностей та релігій Київської обласної державної адміністрації. Куратор: Аліса Ложкіна. Дизайн експозиції: Альона Соломадіна.

ФОТОРЕПОРТАЖ ЮЛІЇ НАУМОВОЇ (Музей українського живопису)

МИСТЕЦЬКИЙ АРСЕНАЛ: вул. Лаврська 12

Дати проведення: 16 червня – 19 липня 2015
ГОДИНИ РОБОТИ: 11:00 – 20:00.
Понеділок – вихідний.