«Кантрі-хоррор» Анастасії Подерв’янської у Києві. -Музей українського живопису

«Кантрі-хоррор» Анастасії Подерв’янської у Києві.

Источник: http://dymchuk.com
Київська Dymchuk Gallery відкрила персональну виставку художника Анастасії Подерв'янської «Кантрі-хоррор».

Деякий час назад Подерв’янська зацікавилась книгою Георгія Булашева «Український народ у своїх легендах, релігійних поглядах та віруваннях: Космогонічні українські народні погляди та вірування». Написана у 1909 році книга містить короткі оповідання, що відображають народні вірування і демонструють злиття язичництва та християнства. Народне трактування біблійних сюжетів і легенди про створення світу, в яких переплелися найрізноманітніші вірування, послужили основою для створення серії робіт, виконаних на килимах та ковдрах у змішаній техніці (вишивка, колаж).

Обрана художницею техніка дозволяє конструювати численні нарративи, зіставляти та протиставляти їх, додавати елементи сучасної масової культури, а також міксувати їх із народною. Таким чином, здавалося б вже давно забуті та нерелевантні у сучасних умовах історії, набувають нового звучання.

Назва виставки «Кантрі-хоррор», безумовно, демонструє, що своєю методологією художниця обрала іронію та на противагу серйозним теоретичним викладенням істориків й етнографів, звернулася до живої мови народу, яка на свій манер описує різні явища, з якими стикається у повсякденному житті – «Дівчина та гадюки» або космогонічні міфи – «Летить та блює».

На виставці представлені сім робіт, а також серія розписаних ящиків.

Анастасия-Подервянская_Адам

Анастасія Подерв’янська. «Адам». Текстиль, вишивка, колаж. 185х113. 2015

Анастасия-Подервянская_Архангел-Миха

Анастасія Подерв’янська. «Архангел-Михайло». Текстиль, вишивка, колаж. 22х224. 2015

КАНТРІ – ХОРОР

Дід Свирид живе в селі. Влітку дід багато працює, а взимку, коли вільного часу вдосталь, читає божественні книги. Він хоче сам у всьому розібратися і нікому не довіряє. А його сусідка Галька підлила чоловіку в борщ собачої крові, щоб він був вірний, як собака і не “стрибав у гречку”. А відьма Параска, що живе біля цвинтаря і вже трьох чоловіків поховала, вночі перетворюється на кажана, літає, п’є кінську кров і заплітає коням гриви.

А тракторист Петро понюхав квітку і помер, а вночі ожив, виліз з могили і відтепер бачить майбутнє, а самогонки в рот не бере. А баба Горпина бачила як по небу літав архангел Михайло і свистів в два пальці. Дід Свирид спить і бачить сон. І сниться діду, що він літає над землею легкий, як пір’їнка, і згори бачить геть усе. Бога, Диявола, землю, небо, квіти, змії, ріки, гори, пустелі, кохання і смерть.

Анастасия-Подервянская_Женщина-и-змеи

Анастасія Подерв’янська. «Жінка та змії». Текстиль, вишивка, колаж. 141х188. 2015

Анастасия-Подервянская_Адамово-дерево

Анастасія Подерв’янська. «Адамово дерево». Текстиль, вишивка, колаж. 189х165. 2015

Анастасія Подерв’янська (1978 р.н.) – художниця. Живе і працює у Києві. Член НСХУ з 2002 року. Її роботи знаходяться у колекціях: Eurolab, Музею сучасного мистецтва України, у приватних колекціях в Україні, Польщі, Німеччині, Македонії та США.

Анастасия-Подервянская_Девочка-и-змеи

Анастасія Подерв’янська. «Дівчинка та змії». Текстиль, вишивка, колаж. 132х176. 2015

Анастасия-Подервянская_Летит-и-блюет

Анастасія Подерв’янська. «Летить та блює». Текстиль, вишивка, колаж. 133х190. 2015

Виставка працює по 14 березня.

Час роботи — 11.00 – 19.00. Вихідний – понеділок.

Адреса – Київ, вул. Ярославська, 21