«Йордань» Петра Бевзи -Музей українського живопису

«Йордань» Петра Бевзи

Источник: http://www.mundm.kiev.ua/
До 10 березня в Національному музеї українського народного декоративного мистецтва працює виставка «Петро Бевза. Йордань».

Арт-проект «Петро Бевза. Йордань» складається з декількох виставок, що видбуваються в різних містах і навіть країнах. І кожного разу це нова експозиція, яка складається з живописних творів відомого київського художника Петра Бевзи та історико-культурних артефактів з музейних або приватних колекцій.

Ініціатором проекту став Український інститут Америки (м. Нью-Йорк), організатором – Центр сучасного мистецтва «Білий світ» (м. Київ).

«У циклі «Йордань» нам дароване глибоко сформоване осмислення однієї з найбільш вражаючих церемоній візантійського обряду: урочисте освячення води на Богоявлення в пам’ять хрещення Христа в Йордані. Вода, центральна тема, – це елемент повсякденності, есенція, якщо хочете, в якій завжди присутня віра, що проявляється через внутрішнє духовне оновлення. Для Петра Бевзи і сьогодні не втрачають своєї ваги роздуми над тим, що є прагнення бути вповні людиною» (Володимир Гойдаш, директор Art at the Institute Українського Інституту Америки).

IMG_9063

У Національному музеї українського народного декоративного мистецтва представлені живописні твори П.Бевзи з циклу «Йордань». З колекції НМУНДМ в експозицію увійшли чотири дерев’яні скульптури євангелістів Матвія, Марка, Луки та Іоана, середини 19 – початку 20 ст., які раніше перебували в колекції відомого лікаря, колекціонера і дослідника українського народного мистецтва Е. Біняшевського (1928 – 1996). А також представлено нашивку на ризу «Преображення» 18 ст. з м. Новгород-Сіверського, яка вишита у давній техніці «в прикріп» шовковими, золотними та срібними нитками.

IMG_9060

IMG_9068

IMG_9061

Фото – Олія Наумова