Історія на полотні -Музей українського живопису

Історія на полотні

Источник: http://dvnshu.com/
У Центральному будинку художника працює виставка "Україна від Трипілля до сьогодення в образах сучасних художників".

У виставкових залах Центрального будинку художника НСХУ відкрилася восьма всеукраїнська бієнале мистецтва історичного жанру «Україна від Трипілля до сьогодення в образах сучасних художників”, присвячена 100-річчю проголошення незалежності Української Народної Республіки.

Бієнале задумувалась для відродження історичного жанру в українському мистецтві, для правдивого висвітлення в художніх образах історії України, що віками перекручувалася колонізаторами. Вони і в історичних працях, і в художній літературі, і в образотворчому мистецтві зображували себе героями, визволителями всіх пригноблених, а українців зрадниками свого ж народу.

Це стосується і подій Української визвольної революції 1917-21 років. Яких тільки гріхів і злочинів не приписували очільникам тогочасних визвольних змагань Грушевському, Винниченку, Петлюрі, як раніше Мазепі, а згодом Шухевичу і Бандері.

На семи попередніх бієнале і на цій на полотнах і плакатах, у скульптурі ці та інші діячі українського відродження постають державотворцями, що присвятили життя визволенню України.

Як і на попередніх виставках, на цій висвітлюється вся наша історія від найдавніших часів, Трипільської культури, скіфського періоду, Давньоруської держави, козацького періоду, часів Тараса Шевченка, радянської системи і аж до нинішньої війни проти російської агресії. Глядач, пройшовши по експозиційних залах, ніби йде від століття до століття, бачачи, «перечитуючи” в мистецьких образах всю історію народу.

moroz

П.Мороз. «Гетьман України Богдан Хмельницький»

havryuchenko

М.Хаврюченко

Виставковим комітетом відібрано для експонування біля трьохсот творів історичного жанру ставісьмидесяти митців з усіх регіонів України. Представлено також по одному автору з Болгарії та Польщі.

На виставці глядачі матимуть унікальну можливість побачити твори майстрів-класиків, що відійшли від нас: Валентина Задорожного, Веніаміна Кушніра, Миколи Стороженка, Володимира Федька, Олександра Івахненка, які велику частку своєї творчості присвятили історії України.

Подали на виставку нові твори видатні митці сьогодення Василь Чебаник, Андрій Ментух, Василь Гурін, Віра Кулеба-Баринова, Віктор Ковтун, Анатолій Кущ, Володимир Пасівенко, Петро Малишко, Микола Білик, Володимир Кабаченко…

Своє бачення історії рідного народу, велику майстерність демонструє молоде покоління митців, навіть студенти мистецьких вишів України.

Тож бієнале ще й відкриває нові імена в нашому мистецтві, служить вихованню історичної самосвідомості молодих митців, а через їх творчість і глядачів.

kuleba

В.Кулеба-Баринова. «Ото ж було…»

antonyuk

О.Антонюк. «Незламна стіна. Василь Стус»