Invogue. "Honey Plant"-Музей українського живопису

Invogue. «Honey Plant»

Источник: Invogue#Art
У червні на карті культурних інституцій Одеси з'явилася нова точка - галерея сучасного мистецтва Invogue.

«Серед друзів галереї Invogue, насамперед, ми бачимо молодих художників, які розуміють що таке сучасне мистецтво і хотіли б представити тут свої проекти; арт-експертів, які зможуть поділитися своїм професійним досвідом і допомогти одеським агентам культури вийти на новий рівень організації проектів; колекціонерів та поціновувачів мистецтва, які хочуть розвиватися разом з нами і формувати культуру колекціонування і меценатства в Одесі. І широку аудиторію, якій цікаво сучасне мистецтво», — каже співзасновниця галереї Тетяна Бурда.

Стартовим проектом стала виставка одеського медіа-художника Степана Рябченка «Honey Plant», яка триватиме до 24 липня і включатиме ряд освітніх заходів.

Виставка Honey plant, відвідати яку можна щодня з 11:00 до 20:00 в галереї Invogue # Art, стала збіркою роздумів Степана Рябченка на тему віртуального саду.

1

2

«Абсолютно несподіваною для «глядачів-землян» стала палітра Степана Рябченка: від рожевих до салатних кольороформ. Ці кольори — немов екран дисплея, за яким йде віртуальне уявлення», — пише оглядач Наталя Симонова про проект Степана Рябченка.

«Гра з підсвідомістю, гра в кольороформу, гра в 3-D обсяг у живопису. Може бути, це навіть не гра, а закоханість в сучасність, в Contemporary Art », — пише оглядач Худкомбіната про виставку Степана Рябченка «Honey plant» у галереї Invogue # Art.

3

5

6

Для робіт із серії «Honey plant» художник Степан Рябченко придумав власні види рослин — наприклад, «Склоцвіт Чудовий» або «Зеленоступ деревовидний». «Зустріти цей рідкісний вид можна тільки в північній частині віртуального простору, недалеко від Скляного озера, в якому і народилася квітка. Склоцвіт пересувається зі швидкістю думки, тому зловити його ще нікому не вдавалося», — каже Степан Рябченко про один з винайдених ним «організмів».

Степан-Рябченко,-«Зеленоступ-Древовидный».-Из-серии-«Виртуальные-цветы».-240х125-см,-цифровая-печать-на-алюминии,-плексиглас,-2016-г

Степан Рябченко, «Зеленоступ деревовидний». Із серії «Віртуальні квіти». 240х125 см, цифровий друк на алюмінії, плексиглас, 2016 р

Зеленоступ деревовидний — як його описує автор — одна з найдавніших рослин віртуального світу. Неофіційно отримав прізвисько «Натураліст, що гуляє». Реагує на екологію реального світу. Якщо десь вмирає рослина або тварина, то Зеленоступ в’яне, якщо народжується — розквітає і пахне. У такі моменти до рослини стікаються комахи з усієї округи для збору пилку. До складу кори Зеленоступа входять омолоджуючі речовини. Живе переважно невеликими групами від 3 до 10, рідше 12 особин. Зеленоступ є основним офіційним постачальником статистики для центрів по вивченню екології навколишнього середовища. Незважаючи на те, що популяція Зеленоступов дуже невелика і вони занесені в список Міжнародної організації охорони віртуальної природи (МООВП), рослина, по суті, не схильна до старіння.

4

9

«Балансуючи на межі класичних і нових медіа, роботи Степана Рябченка, за аналогією з сучасним світом, в якому стираються межі між реальним і віртуальним, розмивають кордони між класичною картиною і цифровим зображенням» — Сергій Канцедал, мистецтвознавець.

Незважаючи на те, що свої роботи Степан Рябченко створює за допомогою комп’ютерних програм, вони повноправно можуть бути віднесені до категорії «картин».

8

«Творчість Степана Рябченка передає дух часу: еру інформаційних технологій, віртуальної реальності, цифрових образів. До сучасного мистецтва Степан Рябченко прийшов через архітектуру, в якій досяг значних успіхів. У своїх сміливих і яскравих проектах художник «грає» з простором, трансформує його. Він може зобразити вірус, футуристичної скульптурою звернути увагу на релігійну історію, окреслити образ героя нашого часу за допомогою міфічних персонажів», — Дмитро Корсунь, мистецтвознавець.

7

10