"Ікона" в Музеї історії Києва -Музей українського живопису

«Ікона» в Музеї історії Києва

Источник: http://prostir.museum
Відкриття виставки та презентація альбому Олександра Сухоліта "Ікона" в Музеї історії Києва.

Сухоліт — скульптор № 1 в Україні за версією журналу про мистецтво «Аура» та № 2 за версією журналу «Forbs». Це єдиний український художник, роботи якого пройшли  відбір журі Міжнародного трієнале мініпринту в Токіо і Трієнале «Принт» в Осаці (Японія) та були відзначені преміями.

«Олександр Сухоліт, мабуть, один з найпомітніших і найпарадоксальніших представників сучасного українського мистецтва, який вже давно належить до світової мистецької еліти. Принаймні, багато хто  вимірює стан образотворчої української культури «за  Сухолітом». Олександр відомий світові, перш за все, своїми скульптурами. Проте, його творчість не обмежується лише скульптурою. В його мистецькому арсеналі майже всі жанри і техніки виконання робіт: живопис, графіка, гравюра на міді, бронзові, кам’яні та гіпсові рельєфи, використання техніки «сухої голки тощо», — зазначає близький друг художника, власник галереї «Триптих», автор і керівник інтернет-платформи cultprostir.ua Юрій Комельков.

Але головним для будь-якого справжнього художника є його духовний стан та досягнення внутрішньої гармонії з собою та оточуючим світом. Сухоліт — адепт саме такої концепції пізнання себе і світу, творець інтелектуального мистецтва. Те, що він породжує,  він називає «духовними портретами Буття».

2

Художник Олександр Сухоліт

1

Ікона у творчості Олександра Сухоліта завжди була однією з головних тем.

На однойменній виставці представлена лише частина доробків автора, але ці роботи найяскравіше відображають усі сторони геніальності художника: іконописця, скульптора і графіка.

Альбом «ІКОНА» створювався протягом 10 років і посідає особливе місце в історії образотворчого мистецтва України.

4

Апостол-Петр

Александр Сухолит. СВ.АПОСТОЛ ПЕТР. 1998. Дерево, левкас, масло

Троеручица

Александр Сухолит. БОГОМАТЕРЬ ТРОЕРУЧИЦА. 1996. Бронза.

Умиление

Александр Сухолит. БОГОМАТЕРЬ УМИЛЕНИЕ КИККСКАЯ. 2000. Бронза

Успение

Александр Сухолит. УСПЕНИЕ БОГОМАТЕРИ. 1999. Бронза.

6

3

5

Організатори: «Музей історії Києва», інтернет-платформа cultprostir.ua, галерея «Триптих» за підтримки мецената Сергія Ткаченка.

Фото – Юлія Наумова

Музейно-виставковий центр «Музей історії Києва»

Адреса:  м. Київ, вул.  Б. Хмельницького, 7 (станція метро «Театральна»)