Ігор Гусєв. "Агенти часу"-Музей українського живопису

Ігор Гусєв. «Агенти часу»

Від 8 до 30 липня в Мистецькому центрі «Шоколадний будинок» у Києві пройде виставка творів одеського художника Ігоря Гусєва «Агенти часу». Куратор - Марат Гельман.

Ігор Гусєв народився в Одесі 1970 року. Закінчив Одеське художнє училище ім. Грекова. Живописець, поет, автор перфомансів, об’єктів та інсталяцій. Живе і працює в Одесі.

Ігор Гусєв починав на початку бурхливих 1990-х. Його мистецтво в пошуках глядача і атмосфери довгий час уникало галерейних стін — Гусєв експериментував з гострими темами і всілякими медіа — живопис, графіка, фото, колаж, стріт-арт, перфоманс, інсталяція і акционізм. Вже з кінця 90-х його роботи активно виставляються в галереях Києва, Праги, Берліна. Незважаючи на це, Ігор Гусєв багато часу і енергії присвячує некомерційному, «анти-буржуазному» мистецтву вулиць.

Один з його відомих проектів — Арт-рейдери, акционізм на Староконном ринку — легендарній одеській барахолці, де художники збиралися, щоб створювати неконвенціональне мистецтво «тут і зараз». Акції «арт-рейдерів» проходили регулярно з 2007 по 2010 рік, поступово перетворившись на низку «стихійно-кураторських» проектів з не тільки одеськими, а й зарубіжними авторами.

1

2

3

У творчості Гусєва незмінна концептуальна складова і невичерпна винахідливість органічно переплітаються з іронічним переосмисленням сучасної масової культури, постіндустріальних явищ і екзистенціального гумору.

Культурний партнер проекту — Фонд культурних ініціатив ArtHuss.

4

5