Ігор Божко. Живопис та скульптура -Музей українського живопису

Ігор Божко. Живопис та скульптура

Источник: http://nt-art.net
Галерея сучасного мистецтва NT-Art в Одесі по 26 квітня представляє виставку Ігоря Божка «Живопис та скульптура».

Божко Ігор Антонович народився 29. 09. 1937, м. Харків. Закінчив Одеське художнє училище, відділення малярства (1966). Працює в галузі малярства, графіки, скульптури. З кінця 60-х та початку 70-х років, брав участь у неформальних (квартирних) виставках. Перший голова ,,Творчого об’єднання художників” (ТОХ) (1990). Один з головних фундаторів творчої групи ,,Човен” (1994). Член творчого об‘єднання ,,Мамай” (1998). Член НСХУ (1995), Член Національної спілки журналістів України (1973).

Творчість Ігора Божка полягає не тільки в занятті образотворчим мистецтвом. Він є художником-постановником повнометражних фільмів («Охота на пацюків» и «Мертві без поховання»). Неодноразово знімався у кіно як актор. Два його сценарія придбала Одеська кіностудія, які і реалізовані. У тому числі і відомим кінорежисером Кірою Муратовою у фільмі „Три історії”, (перша історія ,,Котельна № 6”). У 2006 році по його повісті і сценарію у Москві знято художній фільм «Графіті». В різні роки виходили його книги прози та віршів. Він пише музику до шести струнної гітари,яка виконується професійними гітаристами у престижних залах України та за кордоном. У 1999 році вийшла його збірка гітарних п’єс „Музичний вернісаж”. В останні роки Ігор Божко зняв декілька своїх документальних та ігрових фільмів, які були представлені на міжнародних конкурсах та показані по телебаченню. В 2008 він написав п’єсу ,,День мовчання”, яка була показана на Четвертому міжнародному театральному фестивалі в Одесі.

Ця різноманітність творчих напрямків, робить його образотворчі праці багатогранними. Поруч з реалістичними полотнами вживаються абстрактні.

1

2

Принцип образотворчого мистецтва I. Божка полягає у тім, що художник має відображати на полотні те, що заповнює його духовний стан у час створення роботи.

Ось декілька рядків з різних публікацій про І. Божка арт-критика Олеся Остапенко: «У стилістиці графіки (зокрема геометричних аплікацій) та живопису Ігора Божка виявляється боріння реалістичної музично-поетичної лінії та більш жорстокої, аналітичне-логічної, що видна y творах абстрактних. Між ними – твори змішані; реалістично-абстрактні (трансавангардні за формою), що вказує на постійний пошук стильових засобів, адекватних авторському психотипу».

mid_DFGDFKA3

3

Живопис Ігора Божка знаходиться в Національному художньому музеїв Києві, в музеї
Сучасного мистецтва в Хмельницькому, в музеях Одеси. На «Поясі слави» навколо Одеси, біля с. Дальник, знаходиться монумент, у створенні якого, як художник, брав участь I. Божко.

Галерея сучасного мистецтва NT-Art

Одеса, 65014, Лідерсовський б-р 5, офіс №166