Дніпровські художники в Києві-Музей українського живопису

«Goodбaй Хутiр Postмодерн»

Источник: http://www.be-inart.com
В київській галереї KZ ART ROOM відкрилась виставка колажів, графіки та живопису українського художника Олега Харченка – "Goodбaй Khuтiр Postмодерн".

«Напередодні 25 річниці Незалежності України багатьом з нас хочеться попрощатись із тягарем минулого та шлейфом певних подій, які не дають рухатися вперед… Плануємо трохи вийти за класичний формат нашого простору, та показати іронічно-політичне, графічно-міфологічне та трохи живописне мистецтво незалежного та креативного митця – Олега Харча», — куратор проекту, Дмитро Струк.

«Розум людський налаштований таким чином, щоби живитися Міхвами. На різноманітні теми. Тому. Комусь властиво їх вигадувати. А от інші персоналії, беруться до розплутування тих хвантазій. Цим можна бавитися довго та в різний спосіб. Але ж бо найменше із зіл, це їх здійснити. Зміксувавши все, що є під рукою докупи. Те що є цікавинкою з авторського погляду.

Наприклад. Варто проголосити, що ти ніби-то прощаєшся зі всім тим, у чому зараз живеш. Але робиш ти це, як і слід, на повному серйозі. Детально так. Також використовуєш ніби-то постійне обертання довколо міхвологем про колишнє (а на справді зовсім і не минуле) імперство. А ля величні дванадцятеро персон із того часу. Від геограхвічного зараз вже «Парєбріка». Тьолочкі замуляні акриловими хварбочками на міліметрово-паперовому тлі. Духм’яна орнаментика, як цитата від камухвльованої попмезності. Міксу придворних хворм та сюжетів. Накидані як би Емілем Нольде, випадковим чином перебуваючого тут ось в країнах недоколиханого імперського способу мислення. З його розмахом та жагучою експресією що накидав. На мішковині китайськими хварбами. Цитуванням на портреті з військового займу сторічної давнини.

І раптом це марево виявляється вже сьогоденням. З усіма його принадами та сучасними хвішками. З постмодерновим мистецтвом попрощалися, що буде далі?»

Олег Харч

Kalivoshko & Zlenko ART ROOM