ГЕРОЇ. СПРОБА ІНВЕНТАРИЗАЦІЇ. 17 грудня 2014 – 29 березня 2015 -Музей українського живопису

ГЕРОЇ. СПРОБА ІНВЕНТАРИЗАЦІЇ. 17 грудня 2014 – 29 березня 2015

Источник: http://namu.kiev.ua

Національний художній музей України, Goethe-Institut в Україні у співпраці з ICOM України представляють українсько-німецький художній дослідницький проект. Куратори: Міхаель Фер (Берлін), кураторська група НХМУ.

Наші з вами герої – живі. Завдяки їм «героїзм» з книжкового поняття перетворився на живу, пульсуючу плоть, а суспільство ожило. Ми знаємо обличчя, і часом – потиск рук. Вони в нашому щоденному житті. А декого з них ще так рано відпускати назавжди. Наші герої не підлягають інвентаризації

Але в Національному художньому музеї України переконані, що саме зараз розмова про героїв і героїчне є актуальною як ніколи. Тому в проекті «Герої. Спроба інвентаризації» вирішено критично розглянути разом із глядачами «героїчну спадщину», подекуди шокуючу, що зберігається в колекції музею.

Уперше за останні кілька років постійна експозиція першого поверху зміниться кардинально. Ідея оновлення виникла на початку 2013 року – як потреба у сучасній презентації та інтерпретації музейної колекції. Цей рух погодився підтримати давній партнер музею – Goethe-Institut в Україні. В якості експерта був запрошений провідний фахівець музейної справи в Німеччині – доктор Міхаель Фер. Та доки тривала фондова робота, в Україні розпочалася Революція. Контекст і суспільство змінились. Це підказало актуальну тему, яку можна дослідити через художню колекцію. Нова задача, що постала перед групою кураторів на чолі з доктором Фером: розглянути героїчний пантеон України в усій його широті, неупереджено, як передісторію і причину всього, що відбувається сьогодні з країною, – і зробити це спільно з публікою.

Проект «Герої. Спроба інвентаризації» досліджує образ «героя» і його творення. В ході інвентаризації фондів музею були визначені твори, так чи інакше пов’язані з топосами «герой», «святий», «мученик» або «подвиг». Серед них є зображення героїв реальних і міфічних, тих, чиї вчинки стали подвигом або профанацією, народних – і вирощених в пробірках ідеологічних лабораторій. Експозицію складуть близько 180 живописних, графічних та скульптурних творів, від середніх віків до другої половини ХХ століття. Виставка розташується на 1 поверсі та частково захопить простір між 1 і 2 поверхами. Один із залів залишиться вільним: для можливості відкритого діалогу та міркування над тим, які герої потрібні Україні сьогодні.

Виставковий проект відбувається спільно з Goethe-Institut в Україні, в рамках проекту Goethe-Institut у Східній Європі та Центральній Азії «Машина часу Музей»: www.goethe.de/ukraine

Адреса музею: Київ, вул. М. Грушевського, 6

Час роботи: Середа, Четвер, Неділя 10:00-17:00. П’ятниця 12:00-19:00. Субота 11:00-18:00