«Emblemata». Андрій Блудов -Музей українського живопису

«Emblemata». Андрій Блудов

У листопаді в київській галереї «Дукат» пройшла виставка Андрія Блудова «Emblemata».

Андрій Блудов — відомий український художник із впізнаваним авторським стилем.

Проект «Emblemata» — це іронічне переосмислення однойменної енциклопедії XVII століття, що ґрунтується на стародавніх начерках та гравюрах. У проекті зафіксований момент народження актуальної системи символів, яка була покликана підвищити моральний рівень суспільства за допомогою злободенних інтерпретацій буденних речей. Живопис Андрія Блудова розкриває цю тему зовсім по-новому.

Андрій Блудов: «Символи є невід’ємною частиною нашого життя. Вони спрямовують нас, застерігають, а іноді й вводять в оману, ведучи нескінченним лабіринтом натяків і значень. Поява символу завжди загадкова і пов’язана з таємницею. Саме цю таємницю і розкриває проект «Emblemata». Кожна робота акумулює смисли в певних образах, будь то мольберт художника або звичайний, на перший погляд, качан капусти. Квінтесенція «Emblemata» — масштабний диптих. На ньому безликі сутності неприкаяно бродять в сріблястій імлі, перегукуючись з символами, які то з’являються, то зникають в тонкому мареві напівсну. Робота свідомо сповнена недомовленостями і пустотами, які відображають турбулентність сучасного світу та ніби ставлять вічні питання: «Звідки ми прийшли? Хто ми? Куди ми ідемо?»».

АНДРІЙ БЛУДОВ
Народився у 1962 році в Києві. Закінчив Київський художньо-промисловий технікум (1982), графічний факультет Київського державного художнього інституту (1990), згодом аспірантуру. Педагоги з фаху – В. Чебаник, Г. Галинська, П. Чобітько. Член НСХУ (1990). Член ВТСХ «БЖ-АРТ». Доцент кафедри живопису Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури. Роботи знаходяться у Національному художньому музеї України, Дирекції художніх виставок Міністерства культури і туризму України, Українському фонді культури, Національному музеї Тараса Шевченка, Хмельницькому обласному художньому музеї, Сумському художньому музеї, приватних зібраннях США, Франції, Німеччини, Ірландії, Іспанії, Нідерландів, Швейцарії, Греції, Австрії, Росії, України.

Галерея «Дукат»: Київ, вул. Рейтарська, 8б