«Двічі через океан» -Музей українського живопису

«Двічі через океан»

В Києві у Музеї української діаспори (Музеї культурної спадщини) відкрилася художня  виставка «Двічі через океан», на якій представлені твори династії Кричевських.

Київські шанувальники мистецтва отримали унікальну можливість вперше побачити понад 60 визначних зразків українського живопису та графіки, які нещодавно були привезені до України зі Сполучених Штатів Америки. Їх подарували Музею української діаспори та Міжнародному благодійному фонду світових українців «Діаспора» дві відомі українські художниці, які нині проживають в США, – Катерина Кричевська-Росандич та Олена Овчиннікова.

В експозиції представлені твори династії Кричевських, багато з яких дивом пережили лихоліття Другої світової війни, довгі дороги зруйнованою Європою під гарматним вогнем та далекі подорожі за океан, врешті повернувшись на рідну землю. Більшість робіт, які раніше зберігались в приватній колекції онуки Василя та Федора Кричевських, відомої американської та української художниці Катерини Кричевської-Росандич в США, мають надзвичайну історичну та мистецьку цінність. Це, зокрема, акварелі, написані Катериною Кричевською та Василем Васильовичем Кричевським у 1943 році, перед від’їздом із окупованого Києва. Мистецькі «гурмани» оцінять також і витончені пейзажі визнаного в Європі майстра Миколи Кричевського, написані в Парижі та Венеції ще в 30-і роки минулого століття. Як відомо, в буремному ХХ столітті доля розкидала славетну родину Кричевських по різних країнах світу. Вони опинились у Франції, Венесуелі та США, де продовжували свій життєвий та творчий шлях.

В окремій залі експозиції представлено 21 роботу київської художниці Олени Овчиннікової (нар. 1 жовтня 1935 р.), що нині мешкає в Пітсбурзі, Пенсильванії, США. Олена Овчиннікова також походить з відомої київської мистецької династії. Її батько Василь Овчинніков – талановитий художник та музейник, який впродовж 42 років очолював Київський музей західного та східного мистецтва. Музею української діаспори Олена подарувала твори, написані в 60-80-их роках минулого століття в Україні. Це зразки станкової, книжкової графіки та акварелі, що мають виразний національний колорит з характерною для майстрині «фресково-монументальною» стилістикою. Вражає, що в радянський час Олена Овчиннікова створювала яскраві епічні композиції, глибинно-українські по суті. В них проступає дух українського народу, узагальнюються притаманні українцям типологічні риси, постають національні образи та сюжети.

Олена Овчиннікова "Гопак. Краков'як" (1990)

«Ця подія – надзвичайна. В Україну повернулись визначні зразки українського мистецтва. Це щедрий дарунок Україні від двох доньок української землі, які гаряче люблять свою Батьківщину" – говорить директор Музею української діаспори Оксана Підсуха.

Виставка триватиме з 6 листопада 2015 р. по 18 січня 2016 р. Вартість квитка – 20 грн. (пільговий – 10 грн).

Адреса: Київ, вул. Московська, 40-б