«Духовні міста» в ArtUkraine -Музей українського живопису
(056) 794 09 88, +38 (096) 610 37 96, +38 (099) 068 31 68

«Духовні міста» в ArtUkraine

В ArtUkraine gallery представлено понад 30 робіт з проекту «Духовні міста» відомої української художниці Оксани Мась.

Унікальна виставка «Духовні міста» всесвітньо відомої української художниці Оксани Мась прибула до Києва із Мілану, де була показана у Музеї сучасного мистецтва MA*GA (Італія).

В ArtUkraine gallery представлено понад 30 робіт з проекту «Духовні міста» та колекційні твори різного періоду. Принцип формування експозиції важко пояснити раціональною логікою, скоріше це інтерпретація сновидінь художниці, у яких поєдналися важливі для людства теми — культурний код людства, духовні міста та реальне життя. Пошук культурного коду художниця починає з епохи відродження, що представлена у інсталяції «Sketch for Horse» і продовжує до сучасних «Духовних міст», що виконані у інноваційній техніці автора. Востаннє музейну виставку Оксани експонували 10 років тому.

У «Духовних містах» місто постає як простір, у якому відкладається досвід народу, символ людських зв’язків. Художниця представляє архітектурний макет не просто як фіксацію сукупності будівель і доріг, а як самостійний мистецький жанр, що стає підґрунтям для найрізноманітніших тлумачень. Культові споруди у ньому — вершина вираження архітектурних цінностей. Для цього проекту Оксана Мась використала плани реальних соборів, мечетей, знаменитих сакральних будівель, і розмістила їх в одній площині. Масштабний візерунок символізує єдиний простір для всіх, простір для думок і переживань, місце примирення, де кожен розуміє один одного.

1

2

«Етюд коня», 2012. Мозаїка з дерев’яних розмальованих елементів у формі яйця

3

14

Оксана Мась — українська художниця, родом з Одеси. На даний час проживає та працює у Іспанії. Художниця відома своєю арт-інсталяцією “Вівтар націй”, створеною з понад 3 млн. дерев’яних яєць з зображеннями людських гріхів, страхів та бажань. Проект представляв Україну на Венеціанському бієнале у 2012 році і став найбільш обговорюваним у серед гостей фестивалю та світової мистецької спільноти. Художниця провела понад 80 персональних виставок по всьому світу. Ії роботи представлені у багатьох музеях сучасного мистецтва всього світу, зокрема у Чехії, Нідерландах, Іспанії, Німеччині, Швейцарії та США.

4

5_3-3

3 – 3, 2015. Полотно, авторська техніка, авторські стікери, спеціальний лак, акрил

6