Дніпровські художники в Києві-Музей українського живопису

До 70-річчя В’ячеслава ЮРЧЕНКА: виставка «Час і пам’ять»

Источник: http://artmuseum.dp.ua
29 липня 2016 року виповнюється 70 років від дня народження дніпропетровського художника В’ячеслава Михайловича Юрченка.

Свій ювілей художник відзначає виставкою творів живопису, акварелі та оригінальної графіки «Час і пам’ять» у Дніпропетровському художньому музеї.

Життя і творча біографія художника пов’язані здебільшого з двома містами України – Харковом та Дніпропетровськом. У першому він народився і отримав професійну художню освіту в славетному Харківському художньо-промисловому інституті, навчання в якому стало однією з відправних точок для різностороннього таланту.

Архітектурне проектування та промисловий дизайн, художні ковка і ливарство, вітражі та мозаїка, монументальний живопис і камерна акварель – така широта спектра професійних інтересів В’ячеслава Юрченка.

У роботах, до яких доклав руку автор, неозброєним оком видно високий естетичний рівень і майстерне художнє втілення – будь то модерновий екстер’єр готелю «Axelhof» або урбаністичний дизайн житлового будинку, витончений акварельний натюрморт або емоційний мальовничий пейзаж.

1

З містом на Дніпрі пов’язана не тільки активна творча діяльність, але й плідна педагогічна робота художника. Протягом багатьох років В’ячеслав Михайлович продуктивно працював у Дніпропетровському художньо-промисловому комбінаті (який в кінці 1970-х початку 1980-х очолював в якості головного художника) і одночасно передавав основи професійної майстерності студентам Художнього училища та Інженерно-будівельного інституту.

Експоновані на музейній виставці твори живопису, акварелі та оригінальної графіки дозволяють показати ліричну грань обдарування автора, де немає місця кон’юнктурі і компромісу, а є живе сприйняття природи і відчуття себе в навколишньому просторі. Пейзаж – основний жанр його станкових робіт, і в той же час – головне джерело натхнення. Природа, навколишня дійсність для нього — відправна точка, зерно, з якого може вирости ніжна лірична пастораль або скрупульозний міський пейзаж, філософськи-релігійна картина роздумів або тонко відчуте буйство літнього цвітіння.

7

Кожна живописна робота має свій образний лад і, при цьому, несе зримий відбиток пізнаваної образотворчої мови автора. Яскрава, чиста палітра емоційного колористичного акорду і вивіреність композиційної побудови – характерні риси кращих творів художника.

Перша персональна виставка В’ячеслава Юрченко в стінах Дніпропетровського художнього музею відкриває поціновувачам прекрасного одну зі сторін творчості автора.

2

3

5

4

6

8

Фото зі сторінки художника у Фейсбуці.

Адреса: вул. Шевченка, 21, м. Дніпро