Дніпропетровськ: нові експозиції -Музей українського живопису

Дніпропетровськ: нові експозиції

27 березня 2015 року одразу дві події - виставки «Cherchez la femme» і «Формула тиші» - сколихнули культурно-мистецьке життя міста.

У Дніпропетровському художньому музеї відкрилася виставка «Cherchez la femme». Близько півсотні живописних творів видатних митців минулого та сьогодення об’єднані однією спільною темою: оспівування краси та грації жінки, спроба показати витонченість та загадковість її душі.
Валентин Сєров, Костянтин Коровін, Микола Фешин, Олександр Мурашко, Петро Нілус, Борис Григор’ев, Микола Глущенко, Андрій Коцка, Тетяна Яблонска – майстри, зустріч із творчістю яких, безумовно, є довгоочікуваною та хвилюючою для кожного. Роботи наших талановитих земляків - Михайла Кокіна, Вододимира Ерліха, Якова Калашника, Володимира Городиського, В’ячеслава Апета також не пройдуть повз увагу глядача.

Микола Глущенко. «Ранок. Ню», 1958
Михайло Кокін. «Біля моря», 1959

У галереї «Артсвіт» відкрилася виставка творів нашого сучасника Олександра Животкова. Філософська назва виставки «Формула тиші» народжує у свідомості низку асоціацій та свіжих почуттів. Поштовхом для створення символічних творів художником стали зимові події у нашій країні 2013-2014 рр. Ще тривожнішими нотами зазвучала палітра робіт Олександра Животкова протягом січня-лютого 2014 р., немов увібравши гірке чорне київське повітря, сповнене незламним духом боротьби та нестерпним болем втрат. Своєрідна авторська техніка підсилює художньо-образну мову, закликаючи до безмовного споглядання та самозаглиблення.