«Де ми: добірка із колекції Уїтні» -Музей українського живопису

«Де ми: добірка із колекції Уїтні»

Источник: https://artchive.ru/
Музей американського мистецтва Уїтні в Нью-Йорку до кінця грудня представляє виставку «Де ми: добірка із колекції Уїтні, 1900-1960».

Зосередившись на роботах, зроблених в перших шість десятиліть ХХ століття, експозиція розказує про те, як художники підійшли до стосунків, суспільства і дій, які формують наше життя.

Виставка складена з робіт, взятих повністю з фондів музею американського мистецтва Уїтні. Вона організована навколо п’яти тем: родина і суспільство, робота, будинок, духовність і нація, і включає в себе живопис, графіку, скульптуру та фотографії.

Протягом шістдесяти років, охоплених тут, Сполучені Штати Америки переживали війну і мир, економічний колапс і відновлення, соціальні розбіжності і прогрес. Американські художники відреагували на такі мінливі і бурхливі події складним і різноманітним чином, і головна мета виставки — вшанувати зусилля кожного з них у створенні власного бачення американської життя. Художники і їх роботи показують, що наше почуття самосвідомості складається з наших відповідальності та переконань.

На виставці представлені відомі роботи Луїзи Буржуа, Джона Стюарта Каррі, Едварда Гоппера, Джаспера Джонса, Джейкоба Лоуренса, Джорджії О’Кіф і інших художників. Крім цього тут можна побачити роботи Елізабет Катлетт, Джей Дефео і Елсуорта Келлі, що рідко виставляються, а також недавні придбання.

Джорджія О'Кіф

Джорджія О’Кіф. «Музика, рожевий і блакитний II», 1918

Джонс_

Джаспер Джонс. «Три прапора», 1958