«Чоловічий портрет» -Музей українського живопису

«Чоловічий портрет»

Источник: http://artukraine.com.ua
«Чоловічий портрет» – виставка Бориса Фірцака та Олександра Дяченка, що стартувала 21 квітня в галереї «Дукат» (м. Київ; вул. Рейтарська, 8Б).

Ідея спільного проекту живописця та скульптора втілилася в життя через 20 років після її появи. Наприкінці 1980-х Олександр виліпив у глині бюст колеги. У відповідь Борис запропонував організувати якось експозицію з портретів один одного. Таким чином, до виставки «Чоловічий портрет» увійдуть шість скульптур Олександра Дяченка з бронзи, теракоти та шамоту, серед яких – такі знакові й добре знані роботи, як «Композиція з гострими кутами» і «Сон у квітневу ніч» та менш відомі твори. Борис Фірцак представить 9 живописних полотен, виконаних впродовж 2013–2016 років.

Організатори – про виставку:

«Портретний жанр у образотворчому мистецтві виходить далеко за рамки правдоподібної передачі зовнішніх рис. Портрет несе психологічні, філософські та навіть історико-культурні конотації, адже співставляє те, чим є людина, із тим, чим вона воліла би або могла бути. Двоє митців по-різному підходять до трактування теми чоловічого портрета: органічна інтроверсія Дяченка контрастує з насиченою режисурою Фірцака. Олександр Дяченко прагне до максимального узагальнення форм у спробі віднайти досконале пластичне втілення ідеї про вічне та, навпаки, скінченне людське життя. Натомість Борис Фірцак розміщує своїх натурників у повсякденному контексті та проблематизує зв’язки між тілесністю, оголеністю і сексуальністю, викриваючи фальшиві тотожності. Втім такі, здавалося б, протилежні погляди на натуру, гармонійно доповнюють один одного як за змістом, так і у виставковій залі. Основна думка, попри відмінність у втіленнях, залишається спільною — це віра у цілісну особистість навіть у часи кризи ідентичності».

Подивитися на «Чоловічий портрет» можна буде до 18 травня.

Фото – Юлія Наумова

Галерея «Дукат» — м. Київ; вул. Рейтарська, 8Б