Черкаси: ювілейна виставка творів Івана Лавріненка -Музей українського живопису

Черкаси: ювілейна виставка творів Івана Лавріненка

Источник: http://www.museum.ck.ua

У Черкаському обласному художньому музеї до 70-річчя від Дня народження відкрилась ювілейна персональна виставка творів Івана Лавріненка.

Український художник, поет, прозаїк Іван Лавріненко народився 23 липня 1945 року в селі Пастирське Смілянського району. У 1972 році закінчив Львівське художнє училище прикладного мистецтва імені Івана Труша. Член Національної спілки художників України. Працює в галузі монументального, декоративно-прикладного мистецтва, графіці. Учасник багатьох обласних, всеукраїнських, всесоюзних виставок різних років, а також брав участь в благодійних аукціонах.

Іван Йосипович автор пам’ятників Б. Хмельницькому в Ірклієві та воїнам афганцям у м. Черкаси, пам’ятного знаку чорнобильцям та багатьох меморіальних знаків, зокрема, знака на могилі Народного художника України Данила Нарбута. Твори художника можна побачити в парках Черкас (дитячому, ювілейному), а також в багатьох громадських закладах міста та області. Іван Йосипович брав участь у конкурсних проектах зі спорудження пам’ятника Василю Симоненку (ІІІ місце), з виготовлення пам’ятного знаку на могилі Народної артистки України Ольги Павловської. Він також член літературного клубу «Оратанія» та літературного гурту «Гідрокортизон», брав участь у їхніх виданнях, автор 3 книг «Протяги», «Меандри», «Вирази».

Улюбленим матеріалом художника є метал. І хоча з металу Іван Лавріненко може зробити все, що завгодно, але особливе місце у його творчості належить малій круглій пластиці, в якій він демонструє свою індивідуальність, неповторність, ідучи на експерименти та вражаючи неочікуваними формально–пластичними знахідками. А його унікальний образний світ вирізняється особливим українським духом, в якому відчувається глибинне почуття любові до України, її людей і природи, її минувшини і сьогодення.

Адреса музею: вул. Хрещатик, 259, Черкаси, 18000.

Тел./факс: (0472) 37-28-77, 45-24-27