«Це коло ти залишиш» -Музей українського живопису

«Це коло ти залишиш»

Источник: www.old.namu.kiev.ua>
У Національному художньому музеї України триває виставка харківських митців Євгена Світличного і Володимира Шапошникова.

Цей проєкт значно розширить уявлення про те, яким було мистецтво Харкова 1980-90-х років в Україні. Спільна робота живописця Світличного (нар. 1948 р.) й архітектора Шапошникова (1949-2017 рр.)  над кожним твором — це унікальний досвід у контексті українського мистецтва, вихід за рамки індивідуальної творчості, рефлексія на тему «третій автор». Це проєкт, який склався в результаті багаторічної колаборації митців, котрі працювали в одній майстерні, продовжуючи і закінчуючи роботи один одного. Незвичним був матеріал, який використовували художники – окремі аркуші ватману, що складалися в монументальні живописні композиції, іноді до 4 метрів завширшки. Незвичним є спосіб презентації творів – на спеціально виготовлених для виставки металевих конструкціях, які виносять роботи в простір, далі від стін. Автором експозиційного рішення став художник Іван Світличний, який вважає Євгена Світличного й Володимира Шапошникова своїми вчителями.