«Болгарська весна» -Музей українського живопису
(056) 794 09 88, +38 (096) 610 37 96, +38 (099) 068 31 68

«Болгарська весна»

Источник: http://www.mytets.com/
У художній галереї «Митець» Київської організації Національної спілки художників України триває виставка «Болгарська весна».

Виставка присвячена 140-й річниці визволення Болгарії від Османського іга. Організатори — Посольство Болгарії в Україні, Асоціація болгар України, Товариство болгарської культури «Родолюбіє» та художня галерея «Митець».

Прагнення до Незалежності — одна з головних рис, які пов’язують Україну та Болгарію. Давні дружні стосунки, культурна, етнічна та мовна близькість наших країн надають нові можливості для процесу взаємного проникнення культур, який в наш час набув надзвичайно важливий характер.

В експозиції виставки представлені роботи відомих болгарських художників (Йордана Мажлекова, Івана Стоянова), українських митців, які мають болгарське походження (Лариси Пуханової, Володимира Філатова, Олександра Кари, Павла Баламаджі, Івана та Злати Шишман, Петра та Лариси Чакір, Ганни Харченко-Баламаджі) та художників, які щиро люблять Болгарію, неодноразово бували та писали мальовничі болгарські краєвиди (Олексія Возіянова, Віктора Медведєва, Оксани Стратійчук, Віталія Призанта, Ганни Примакової, Олексія Бідношея, Оксани Картавцевої, Вадима Жуковського, Тетяни Діденко та Ольги Шишман).

Живопис, графіка та скульптура, що представлені на виставці -– це відгук душі художників на поетичну красу Болгарії, глибока повага до її історичних постатей та культурних цінностей.

Шишман

Іван Шишман. «Створення Сосуду», 1993

Діденко

Тетяна Діденко. «Човни», 2015

Бідношей

Олексій Бідношей. «Гліцинія», 2014

Кара

Олександр Кара. «Містерія води», 2017

Філатов

Володимир Філатов. «Борис та Гліб». Бронза.

Чакір

Лариса Чакір. «Петунії», 2016

Жуковський

Вадим Жуковський. «Море біля Созополя», 2015

Картавцева

Оксана Картавцева. «Городина», 2015

Медведєв

Віктор Медведєв. «Спогади», 2018

Примакова

Ганна Примакова. «Ранок на морі», 2017

Виставка триватиме до 9 березня.

Художня галерея «Митець»:  Київ,  вул. Велика Васильківська, 12