«Барвистий травень» мистецької родини Куцих -Музей українського живопису
(056) 794 09 88, +38 (096) 610 37 96, +38 (099) 068 31 68

«Барвистий травень» мистецької родини Куцих

Центр Української Культури та Мистецтва по 14 травня представляє твори відомої мистецької родини: Олени Куцої-Чапенко та її батьків – художника декоративно-прикладного мистецтва Надії Куцої і скульптора Степана Куцого.

Олена Куца-Чапенко працює в галузі художнього текстилю. Є випускницею Національної академії образотворчого мистецтва та архітектури. Член Національної спілки художників України (секція «Декоративно-прикладне мистецтво»). Із 2004 року – художник-постановник оперної студії Національної музичної академії України ім. П.І. Чайковського. Працювала над виставами: «Наталка Полтавка» М. Лисенка, «Стійкий олов’яний солдатик» С. Баневича, «Орфей і Евридіка» К. Глюка, «Перса Тиресія» Ф. Пуленка, «Монологи Джульєтти» В. Губаренка. Постійна учасниця всеукраїнських виставок.

«Ніжність»

Під час «Барвистого травня» Олена Куца-Чапенко представить серію вишитих рушників, які є традиційними творами українського ужиткового мистецтва Центральної України, а також текстильних панно, створених за допомогою традиційних рушникових швів та полтавської гладі. Назви творів промовляють самі за себе, відгукуються теплом в душі кожного поціновувача українського декоративно-прикладного мистецтва: «Стежка», «Вишневий сад», «Соняшник» тощо.

Панно «Соняшники»-2

Твори відомої художниці Надії Куцої продовжують традиції українського народного розпису. Також працює в жанрі народного примітивізму. Окрасою виставки є її колоритні звірі та пейзажі, які ніби промовляють до відвідувачів мовою українських казок, легенд, прислів’їв та приказок.

«Фантазія»

Надія Куца – випускниця Вижницького коледжу прикладного мистецтва імені В.Ю. Шкрібляка, за фахом – художник текстилю. Працює викладачем у дитячій художній школі (м. Переяслав-Хмельницький).

«Папуга, що свариться»

Формальна пластика Степана Куцого вдало окреслює простір виставки родинної династії художників. Закінчив Львiвську нацiональну академiю мистецтв, спеціалізація – «Художня кераміка». Заслужений художник України, член Національної спілки художників України. Автор багатьох скульптур, зокрема, створив скульптурні портрети таких знаних художників, як Івана Марчука та Марії Холодної-Лівицької.

Адреса Центру Української Культури та Мистецтва:

м. Київ, вул. Хорива, 19-В, ст. м. Контрактова площа
(вихід з метро в бік Верхнього і Нижнього Валів)