Барви Черкащини -Музей українського живопису
(056) 794 09 88, +38 (096) 610 37 96, +38 (099) 068 31 68

Барви Черкащини

Источник: http://dvnshu.com/
Субота та неділя – останні дні роботи художньої виставки до 40-річчя Черкаської обласної організації НСХУ в Будинку художника.

Черкащина — колиска землі української, край Богдана і Тараса завше славилася своїми майстрами та народними умільцями. На її теренах зросло не одне покоління талановитих професійних художників, скульпторів, які, не покладаючи рук, творили наше національне мистецтво. Проносячи крізь призму генетичної пам’яті народні сюжети та символи, художники краю творили неповторну й самобутню українську культуру.

У вересні 1978 року була утворена Черкаська обласна організація Національної спілки художників України. За пройдені роки творчість живописців, графіків, скульпторів, художників монументального, декоративного та театрального мистецтва Черкащини стала помітним явищем у розвитку українського образотворчого мистецтва. Потужний колектив високопрофесійних художників, серед яких народні та заслужені художники, діячі мистецтва, лауреати міжнародних конкурсів, пленерів, симпозіумів, сформував своє яскраве мистецьке обличчя краю.

Прикладом самовідданого служіння Україні була і є творчість видатних майстрів пензля Данила Нарбута, Івана Кулика, Василя Євича, Петра Козіна, Федора Хохлова, Володимира Широкова, Олександра Студені та інших. їхня творчість стала своєрідним наставництвом для наступних поколінь.

IMG_1313

Потужний пласт мистецтва заклали і продовжують примножувати Микола Бабак, Іван Бондар, Тамара Гордова, Юрій Іщенко, Тетяна Касьян, Віктор Клименко, Віктор Крючков, Іван Лавріненко, Євген Найден, Неоніла Недосєко, Володимир Нестеров, Віктор Олексенко, Валентин Сірий, Тетяна Сосуліна, Олександра та Микола Теліженки, Іван Фізер, Василь Цимбал та інші талановиті художники й скульптори. Приємно відзначити, що спілку поповнює талановита молодь, якій у майбутньому продовжувати справу Майстрів: Роман та Олеся Кравчуки, Олеся Теліженко, Марія та Іван Фізери та інші.

На виставці представлено близько ста семидесяти робіт. Це неймовірне різноманіття жанрів, форм і технік. Учасники виставки є носіями неповторного й унікального «українського стилю», який дозволяє репрезентувати Україну у світовому мистецькому просторі.

IMG_1314

IMG_1312

IMG_1315

IMG_1328

IMG_1329

IMG_1321

IMG_1320

IMG_1322

IMG_1323

IMG_1318

IMG_1319

IMG_1324

Виставка «Барви Черкащини працює до 25 листопада.

Київ, вул. Січових стрільців, 1-5 (Львівська площа)

Центральний будинок художника, ІІІ поверх

Час роботи Виставкової зали: з 12:00 до 19:00