«АПОКРИФИ» Володимира КАЛЬНЕНКА -Музей українського живопису
(056) 794 09 88, +38 (096) 610 37 96, +38 (099) 068 31 68

«АПОКРИФИ» Володимира КАЛЬНЕНКА

В Музеї гетьманства експонується виставка «АПОКРИФИ» українського художника Володимира КАЛЬНЕНКА.

Два масштабні триптихи «Майдан» та «Усім борцям за волю України» демонструють  біль митця, його виклик, його «закований у художній пензель патріотизм». У картинах поєднано автобіографічні моменти (зображення власного сина-бійця, цитування власних картин) з постмодерністичними елементами, біблійними сюжетами, постреволюційними і вічними символами

Кальненко Володимир Іванович — український художник, живописець, ілюстратор, педагог по кераміці. Народився 21 січня 1944 році і провів дитинство на Київщині в с. Старі Безрадичі, вихований бабусею Катреюв справжніх українских традиціях і народному дусі.

У 1956 році вступив до Республіканської середньої художньої школи-інтернату ім.Т.Шевченка, а у 1965-му — до Академії Художеств у Ленінграді(майстерні народного художника Ю.М. Непринцева).

Як художник українського напрямку Володимир Кальненко сформувався у Петербурзі. Жагуча ностальгія за Україною навіки вписала українську символіку у його полотна. Художник втілює в своїх творах нескорену «ауру українства»— «від нині до віку». В Петербурзі, у себе в майстерні, він організовує щотижневі зібрання українців. Вперше у 1964 році започатковує легендарну «Тарасову ніч» — традицію не спати з 9 на 10 березня. Художник ось уже 54 роки продовжує традицію «не спати» у ніч на 10 березня, а«Тарасові ночі»перенесенідо Києва.

Коли у 1986 році вибухнув Чорнобиль В. Кальненко кидає престижну посаду у Мухінському художньому училищі в Росії, і переводиться в Україну. Так він опиняється у Гнідині на Київщині і стає одним із засновників Малої академії народних мистецтв ім. П.Чубинського.

001

Володимира Кальненка в Україні ще знають як «того, що пішки пройшов…». У 1991 році він долучається до пішого походу-реквієму «Останнім шляхом кобзаря», де пронесе посмертну маску Шевченка від Петербурга до Канева.

Його роботи зберігаються: в державних і міських музеях України та у приватних колекціях у нашій країні й за кордоном. За плечима художника близько 30 виставок: групових і персональних,в Україні і за кордоном, сотні картин, ілюстрації книжок (дитяча книга поезій Степана Щербака тощо), розписи храмів…

Адреса музею: Київ, вул. Спаська, 16-Б (ст. м. Контрактова площа).