«Аксінін та його коло» -Музей українського живопису

«Аксінін та його коло»

Культурна лабораторія EDUCATORIUM представляє виставку п’ятьох художників львівського андеґраунду 1970-х – 1980-х років.

До експозиції увійшли роботи Олександра Аксініна, його дружини Енгеліни Буряковської та друзів: Галини Жегульської, Генрієтти Левицької, Миколи Кумановського. Виставка представить понад 50 робіт львівського графічного осередку, відкриваючи маловідоме мистецьке середовище широкому колу глядачів.

…За життя його називали «львівським Дюрером», провидцем, містиком чи навіть диваком. Ми знаємо його як талановитого і незбагненного художника, який прожив коротке, але яскраве життя. Олександр Аксінін — художник-графік, віртуозний офортист, чия загадкова творчість і досі бентежить багатьох дослідників і викликає захоплення у глядачів. Аксінін був найяскравішим представником львівського андеґраунду 1970-1980-х, його ім’я стало своєрідним паролем серед інтелектуалів та прогресивної молоді, а у середовищі нонконформістів він одразу став лідером. Коло його спілкування налічувало чимало цікавих художників, але їх імена й досі залишаються практично незнаними навіть серед дослідників вітчизняного мистецтва.

aksinin-stakan-1984

Олександр Аксінін. «СТАКАН», 1984

buryakovska

Твір Енгеліни Буряковської

levicka

Генрієтта Левицька. «Планета Вернера»

aksinin

Твір Олександра Аксініна. Березень, 1981

EDUCATORIUM — просвітницький проект, присвячений мистецтву та культурі.

Адреса: Київ, вул. Рейтарська, 8Б