Дніпровські художники в Києві-Музей українського живопису

Абстракціонізм – шлях до незалежності

Виставка-проект «Україна Європейська» в Чернівецькому художньому музеї приурочена до 25-й річниці Незалежності України.

Вона має на меті презентацію високого рівня сучасного українського образотворчого мистецтва.

Культура і мистецтво в наш час є мірилом того, наскільки суспільство здатне рухатись вперед і вибудовувати своє майбутнє. Кращі українські живописці, графіки і скульптори від перших днів Незалежності почали «завойовувати» глядачів Європи і Америки, успішно доводячи свій високий професійний рівень. Цікавість до нашого мистецтва за кордоном була і є надзвичайно високою.

Виставка презентує переважно сучасне українське абстрактне мистецтво, палітра якого є досить розмаїтою. Саме абстракція, що вивільняє творчий дух митця, в певній мірі розкриває таємниці підсвідомого в людині, є надзвичайно цікавою складовою мистецтва сьогодення. В експозицію включені деякі твори з фігуративними елементами, які через оригінальний спосіб авторської стилізації «ведуть» нас до мистецтва нефігуративного.

Отже, через розуміння нефігуративного мистецтва глядач долучається до скарбниці європейського і світового мистецтва 20-21 ст.

1

2

3

4

«Абстракціонізм – шлях до незалежності. Вивільнення власної свідомості від форми, точніше сказати, від формалізму, від фальшивого пафосу у сприйнятті оточуючої дійсності – це чистий шлях споглядача, це шлях абстракціоніста. Саме так сьогодні можливо бачити приховане в кожному. Чисті серцем дивляться і бачать Бога у всьому. Вони вдивляються і, відчувши гармонію, намагаються відобразити її крізь себе в своїх творіннях, кожен своїм способом, кожен індивідуально, проявляючи максимальну «самість». І звучить Світ новими симфоніями на їх полотнах, через них звучить.

5

Художник – це камертон, що дозволяє іншим очевидно усвідомити Образ крізь зриме, осягнути те, що не бачимо крізь фрагмент втіленого, звернути швидкоплинну увагу на мить вічності і в цій миті усвідомити себе як частину світобудови, як щасливе поєднання із Божественним Світом.

6

Полотна звучать не реальними гармоніями, але що є реалізм? Відображення дійсності в нашій свідомості? Сформовані ілюзії, Подаровані нам від сполучення просторово-світлових коливань? Що є реальність? Хто її формує? Дуже багато питань, і немає відповідей на багато з них, і дійсною відповіддю є створення нового, світу, що досі не існував – Світу Абстракції» (Володимир Філіппов)

Саме цей світ представлений вашій увазі під час проведення виставки, організованої Чернівецьким художнім музеєм (куратор Валентина Любківська), творчою лабораторією «Володимир» художника Володимира Філіппова та Академією абстрактного мистецтва в рамках проекту «Україна Європейська».

8

9

7

10

З відкриття виставки абстрактного мистецтва в рамках проекту «УКРАЇНА ЄВРОПЕЙСЬКА» фото К.Вітрука.

Чернівецький обласний художній музей – Чернівці, Центральна пл., 10