2020 – рік Рафаеля -Музей українського живопису

2020 – рік Рафаеля

Источник: https://artchive.ru/>
Наступаючий 2020-й рік пройде під знаком 500-річчя від дня смерті Рафаеля.

Перша виставка «Рафаель і його друзі з Урбіно», приурочена до річниці смерті Рафаеля, проходить в його рідному Урбіно, в Національній галереї Марке. Куратори хочуть представити молодого художника і його колег в контексті цього міста, де в епоху Відродження розташовувався герцогський двір.

Однак найбільший показ в рамках ювілейного «року Рафаеля» відбудеться в римській галереї Scuderie del Quirinale (попередні дати — з 5 березня по 14 червня 2020 року), якою управляє міністерство культури Італії.

Берлінська картинна галерея (Gemäldegalerie) збере в одному залі п’ять мадонн з колекцій Державних музеїв Берліна. Показ доповнять позики з лондонської Національної галереї і берлінського Гравюрного кабінету. Унікальність цієї експозиції в тому, що всі ці картини ще жодного разу не виставлялися в загальному просторі.

Ймовірно, великий показ пройде наступного року в Національній галереї в Лондоні, хоча про це не було оголошено. Установі належить 11 творів Рафаеля. Крім того, лондонський Музей Вікторії і Альберта планує зробити акцент на своїй постійній експозиції семи величезних картонів для гобеленів Рафаеля «Святі Петро і Павло».

(За матеріалами The Art Newspaper)

Рафаель_Мадонна-з-щиглом

Рафаель. «Мадонна з щиглом», 1506