Іван Остафійчук. Графіка. Малярство -Музей українського живопису

Іван Остафійчук. Графіка. Малярство

Источник: http://nm.lviv.ua/

У Національному музеї у Львові імені Андрея Шептицького відбувається виставка відомого українського майстра графіки, живописця, лауреата Національної Шевченківської премії – Івана Остафійчука.

Виставка презентує графічні та малярські твори від 1970-х років і дотепер. Творчість 2015-го року представляють два живописні цикли. Цьогорічний проект – це короткий ретроспективний погляд на мистецьку спадщину Івана Остафійчука, присвячений 75-річчю від дня народження митця.

Іван Остафійчук – яскравий представник сучасного образотворчого мистецтва, творчість якого помітною сторінкою увійшла як в історію української культури, так і в контекст європейської. Він культивує такий тип малярства, який опирається на глибинні національні традиції, розвиваючи їх і, разом з тим, обіймає своє вагоме місце в загальному контексті сучасних мистецьких ідей та орієнтирів. Його доробок – це особливий світ художніх образів, діапазон звучання яких яскравий і багатоваріантний.

Твори І. Остафійчука не перестають вражати своєю духовною наснаженістю, широтою і майстерністю охоплення явищ буття, інтерпретацій, неповторністю мистецьких висловлювань (цикли «Рецидив», «Подорож до Батурина», «Сага про бойків»).

Творчість Івана Остафійчука добре відома як в Україні, так і за її межами. Його твори експонувалися на виставках у Польщі, Канаді, США, Чехії, Франції, Італії й завжди мали успіх та свою постійну аудиторію шанувальників.

Для Національного музею у Львові ім. Андрея Шептицького виставка є особливо цінною, оскільки більшість творів, заекспонованих на виставці, разом зі значною частиною творчого доробку (загалом 200 робіт), митець передає в дар музеєві.

Виставка триватиме від 10 липня до 16 серпня 2015

Адреса музею: м. Львів, пр. Свободи,20