Ім'я мого страху. Дмитро Молдованов -Музей українського живопису

Ім’я мого страху. Дмитро Молдованов

Источник: www.yagallery.com.ua

«Ім'я мого страху» – новий персональний проект Дмитра Молдованова в київському арт-центрі Я Галерея (23.09 - 19.10.2015).

Робота над новою серією полотен розпочалась восени 2014 року, коли події змусили людину пригадати художні інтерпретації війни Гойї та Пікассо. Тоді й Дмитро Молдованов, рідною мовою наївного мистецтва, зосередився на особистих страхах.
Так, у своєму масштабному полотні-цитаті «Герніка», художник продовжує маніфест Пікассо, для якого війна – це період, коли все живе перебуває поза межами звичних почуттів та стосунків. Тобто, це навіть не насилля, на якому робив акцент Гойя у XVIII столітті, а жах початку третього тисячоліття чергової «Герніки».

Дмитро Молдованов, Напад лева, 2014, полотно, олія

Відтак, полотно за полотном, Молдованов оповідає про страхи, нейтралізуючи їх зображеннями двобоїв між звіриним та людським началами. Крім цього, живопис допомагає художнику працювати з особистими травмами – на очах глядача відбувається спроба позбутись їх. Тобто мистецтво починає діяти терапевтично. «Я зображую свої страхи, і вони втрачають наді мною владу. У картинах я інколи навіть сміюся над ними», – говорить Дмитро Молдованов. Тоді як глядач переймає на себе роль хіба що свідка, який спостерігає за кожною наступною картиною автора – своєрідним шляхом до зцілення.

Дмитро Молдованов, Обійми звіря, 2014, полотно, олія

Та чи здатен глядач так само побачити дуальність людської природи та відверто заявити, що кігті, численні рани на тілах та хижаки демонструють не що інше, як руйнівну енергію в боротьбі з людським руками самої ж людини?

Катерина Носко

Дмитро Молдованов, Перевага звіриних посмішок, 2014, полотно, олія

Що таке звір? Що таке людина? Нехай зараз це будуть якісь начала. Звір – це страх. Один мудрець говорив: «Дай ім'я своєму страху − і він втратить над тобою владу». Тож я даю йому ім'я. Називаю його. Саме воно й названо на цих картинах. Людина бореться. Гине від кігтів, зубів, свого ж страху або – торжествує над ним.

Дмитро Молдованов

Дмитро Молдованов, Війна зі Сходу, 2014, полотно, олія

Дмитро Молдованов народився у місті Миколаїв у 1967 році.
У 1988 році навчався в училищі ім. Грекова в Одесі.
З 1991 року – учасник виставок в Україні і за кордоном.
На певному етапі творчості художник відмовився від професійної освіти, відверто називаючи себе в публічних виданнях «напівсамоуком».
Як представник дослідницького напряму Новий Наїв, розпочатого арт-центром Я Галерея, Дмитро Молдованов у 2011 році представив свій персональний проект в Я Галерея у Києві та став учасником колективного проекту в Я Галерея у Дніпропетровську. 2012 року взяв участь у Neofolk project – програмі візуального мистецтва арт-центру Я Галерея в рамках ГОГОЛЬFEST 2012 (куратор – Павло Гудімов). 2013 року в арт-центрі Я Галерея у Києві було презентовано персональний проект автора – Спальня художника. Цього ж року арт-центр Я Галерея у Дніпропетровську представив ще один персональний проект Дмитра Молдованова Музейний синдром.

Арт-центр Я Галерея у Києві, Хорива, 49Б, /044/ 492 92 03,
у Дніпропетровську, Гусенка, 17,/ 056 / 713 57 13