Dnipropetrovsk Region Art Fest 2021 -Музей українського живопису

Dnipropetrovsk Region Art Fest 2021

Mira K.

Перший варіант змісту.

Ця картина про гламуризацію планет.

Іноді у нашому житті буває забагато рожевого кольору. Комусь він до вподоби, а комусь не дуже. А чи знаєте ви, що рожевий літак є у корпорації Victoria’s Secret та Gay Airlines (ЛГБТ-френдлі авіакомпанія). Хтось прикрашає газони коло будинку фігурками пластикових фламінго, а хтось плаває на надувному фламінго-колі та робить «модні» селфі, створюючи відповідний образ.

Дещо про фламінго та його колір.

Рожевий фламінго – символ надії, чудових мрій, здійснення бажань. Рожевий колір асоціюється з ніжністю, мрійливістю, коханням. Символіку кольору успадкував й фламінго. Рожевий птах для багатьох людей символізує красу та витонченість. Однак цей колір на рівні із коханням іноді позначає наївність, незрілість, інфантильність. Рожеві фламінго, які живуть зграями, позначають відсутність самостійності та неспроможність жити самотужки. В США значення фламінго пов’язане із дурістю, легкими розвагами тощо. Через популяризацію яскраво-рожевих (саме того «дурнуватого» відтінку) пластикових фігурок птаха для галявин коло будинків, шляхетний образ фламінго став символом ширвжитку та несмаку.

Гламуризація – процес нанесення у тому чи іншому вигляді «гламура» на власну персону з метою набуття лиску, блиску, візуальної привабливості. Гламуризації підлягають волосся, одяг, аксесуари, а також більш складні субстанції – думки та почуття, події тощо. Усе з метою прикрашання (іноді романтизації).

Гламур (від англ. Glamour, дослівно – шарм, чарівність, привабливість) – естетичний феномен, заснований на принципах гедонізму (насолода, задоволення як сенс буття) та пов’язаний з культурою масового споживання, модою та шоу-бізнесом. Для гламура характерними рисами є акцент на розкоші та зовнішній блиск.

Про сюжет.

Події розгортаються на Місяці. На картині рожевий фламінго тримає дзьобом м’яч-яйце. Передбачається, що чисельність фламінго буде зростати, тобто йде подальша гламуризація. Усі фламінго – пластикові або гумові, однак здається, що вони ожили. Дівчинка біжить з уривком обмежувальної стрічки з «гламурної» території, вона не хоче брати участь у цих подіях, її лякає «телепортація» у цей світ. А «гламурні» хлопці, які цілуються, своїми силуетами нагадують атомний гриб, що вирвався, немов джин із пляшки космонавта. Їхні зображення літають разом із ожилими скульптурами амурів у невагомості.

Другий варіант змісту.

Дівчинка – це Я, котра біжить від життєвих «ситуацій-фламінго». Їх ти не завжди хочеш або можеш вирішити. Тому біжиш туди, де буде добре. Хлопчик-амур націлився на надувне коло «фламінго-ситуацію» яка, ймовірно, пов’язана із любовними стосунками. Якщо коло лопне – «фламінго-ситуація» зачепить дівчинку. Астронавт «на раслабоні» — це Бог, який споглядає за тим, що відбувається. Щось на кшталт, Я цей світ створив, тепер буду спостерігати за перебігом подій.

Можливо, приховані змісти полотна знайдете й ви.

Партнери нашого музею