МІРОШНИЧЕНКО Василь Іванович -Музей українського живопису
Довідки за телефонами:
+38 (096) 610 37 96, +38 (099) 068 31 68
Музей працює: середа – неділя з 11.00 – 19.00
Понеділок - вівторок – ВИХІДНІ ДНІ

МІРОШНИЧЕНКО Василь Іванович

(2 липня 1957, Дніпропетровськ) 

Відомий живописець, графік, архітектор. Заслужений діяч мистецтв України (2008). З 2004 року – голова Дніпропетровської організації Національної спілки художників України.

 

 

«Пейзажі, натюрморти – до них постійно звертаються художники. І все ж у В.Мірошниченка вони по-своєму хвилюючі, випромінюють тепло і сонце… В його творах ліси, ріки, ставки Придніпров’я. Його море, і Чорне, і Балтійське в будь-якому стані прекрасне…. Натюрморти Василя Мірошниченка не менш даровиті. Це справжнє свято квітів. Найвищою їхньою гармонією є аромат».

Світлана ПЕЛИХ, сайт «Арт-Вертеп»

Василь Іванович Мірошниченко – художник, відомий в Дніпропетровську і Україні завдяки своєму творчому доробку. Ще з 1979 року він є учасником обласних, республіканських, всесоюзних та міжнародних виставок. З 1987 року він – член Спілки художників України. Неодноразово його пейзажі, створені під час в творчих групах пленерного живопису, експонувалися на персональних виставках в Старгарді (Польща), Києві, Дніпропетровську, Нікополі і зберігаються в музеях, приватних колекціях України та зарубіжжя. 

Народився художник у Дніпропетровську в 1957 році. Його творчий шлях в рідному місті почався з роботи в художньо-виробничому комбінаті Худфонду УРСР з 1980 року після закінчення Київського державного художнього інституту та служби в лавах Радянської Армії.

Будучі за освітою архітектором В.І. Мірошниченко значну увагу приділяє архітектурі, художньому проектуванню та дизайну. У співавторстві зі скульпторами він є автором пам’ятника Д.І. Яворницькому, меморіальних дощок видатним землякам. Під керівництвом В.І. Мірошниченка та його безпосередньої участі в 2012 році було створено ансамбль площі ім.80-річчя Дніпропетровської області та у 2013 році встановлено пам’ятний знак ФК «Дніпро». За його проектами здійснено художнє оздоблення інтер’єрів Палацу юнацтва, Будинку органної та камерної музики, готелю «Рассвет» у Дніпропетровську, музею Великої Вітчизняної війни у Донецьку тощо.

З 2004 року В.І. Мірошниченко – голова Дніпропетровської організації Національної спілки художників України, с 2012 – голова Дніпропетровського обласного відділення Українського фонду культури.

За творчі досягнення та активну громадську діяльність Василь Іванович Мірошниченко має численні грамоти, дипломи та нагороди, а 2008 році йому присвоєно почесне звання – Заслужений діяч мистецтв України.

Інші художники iз категорiї "Днепропетровская школа":