Зустріч з поетом та художником -Музей українського живопису

Зустріч з поетом та художником

В Музеї українського живопису 29 квітня відбулась творча зустріч з лауреатом Національної премії  України ім. Т.Г.Шевченка за 2015 рік поетом Юрієм Буряком та художником Олександром Немятим.

Юрій Буряк: Життя крізь приму рими.
Творчій мікс у Музеї українського живопису. З гостями вечора спілкувалися - Юрій Буряк, поет який цьогоріч виборов Шевченківську премію в номінації «Література». Цю високу нагороду отримав за збірку поезій «Не мертве море». У книзі найкращі поезії з опублікованого в періодиці та озвученого на радіо, написаного останнім часом і не надрукованого раніше. Багатоголосся думок, задумів та мистецької енергії. Він називає себе майстром сонету. Каже - це не хизування, а чиста правда. Якщо у Шекспіра 154 сонети, то в Буряка їх понад 2000. «Не мертве море» - квінтесенція професіоналізму й майстерності. Буряк пише легко. Не хизується власним інтелектом, думає про читача тому кожен його поетичний образ - знаходить відгук в душі.

Олександр Немятий: Мамаї - то воїн, що в кожному з нас.
Воїн чи філософ? Медитація чи обдумування військової стратегії? Образ козака Мамая в український культурі - утаємничений та сповнений протиріч. Під рукою - шабля і сагайдак зі стрілами, кінь поряд - осідланий. Здається - заграє сурма - і через мить він вже в бою. Але є і інший погляд: дивна поза. Ніби медитативний стан. В руках - бандура, яка ще більше посилює враження, що перед нами поет і філософ, священик і мудрець. Отже - в одній особі ніби несумісні чесноти: воїн і священик, безкомпромісний боєць та мудрий філософ. Олександр Немятий узяв та змалював. Своїх Мамаїв. Інакших. Насичених. Живих.

Наша адреса: Дніпропетровськ, вул. Червона площа, 5-А. Музей українського живопису.
Вхід - вільний.
Тел.: /096/ 610 37 96, /099/ 068 31 68, /0562/ 32 04 31