Василь Іванович Хворост (1936-2014) був дуже багатогранною людиною: живописець і графік, член Національної спілки художників України, знаний творець і колекціонер екслібрисів і, навіть, член Спілки журналістів, бо майстерно володів не лише пензлем, а й словом. Багато років працював художнім редактором у дніпровських видавництвах «Січ» та «Поліграфіст».
Оформлюючи книги в основному українських авторів, Хворост не міг не створити галерею портретів письменників та літераторів, починаючи від Шевченка та Яворницького і закінчуючи образами дніпровських сучасних письменників: Наталки Нікуліної, Григорія Бідняка, Івана Драча та Віктора Веретєннікова.
Ім’я Хвороста знайоме не лише за книжковою продукцією, а за численними виставками — обласними, всеукраїнськими, міжнародними, учасником яких він був. До речі, серед трьох українських графіків, майстрів книжного знаку, що увійшли до 18-го тому європейської енциклопедії екслібриса, яка видається у Португалії, є і Василь Хворост.
До екслібриса Василь Хворост мав особливе ставлення. Він охоче працював над книжковими мініатюрами і збирав колекцію екслібрисів своїх колег, популяризував їх.
Екслібрис тяжіє до чіткості, лаконізму, виразності, незалежно від того, втілює він образ власника книгозбірні чи ідею зібрання, і водночас не обмежує фантазії та можливостей самовираження художника. Все це має свою силу і робить книжковий знак одним з улюблених видів мистецтва художника.
Не менше сил віддавав графік роботі над станковими композиціями, застосовуючи декоративні ефекти високого та глибокого друку в серії «Пори року». Чимало творів було присвячено історії та історичним постатям Придніпровського краю.
Нині у постійній експозиції Музею українського живопису у м. Дніпро виставлено близько трьох десятків робіт художника. Графіка, олійний живопис, ліногравюра, акварелі.
\