За десять днів до ДИВА -Музей українського живопису

За десять днів до ДИВА

Четвертий за півроку – і вперше зі статусом «міжнародний» - симпозіум емальєрів. Майстерня художньої емалі Музею українського живопису  приймає гостей. Географія учасників шириться.

Василь Тимко - Ужгород, Степан Марчук - Запоріжжя, Неллі Княжківська – Одесса, Марія Луцик, Тамара Турдієва, Анастасія Рябчук, Устим Федько, Тетяна Ільїна - Київ, Станіслав Юшков, Вячеслав Апет - Дніпропетровськ і Виталій Петров (Праскі Вітті) - Чебоксари (Чуваська республіка).

Майстри вже з головою поринули у творчість. Природа надихає - за вікном бабине літо, що повільно перевтілюється на золоту осінь.

Серед емальєрів, які сьогодні з’їхалися до Дніпропетровська, є людина-легенда, той, у кого навіть колеги вчаться. Віталій Петров - народний художник Чуваської республіки, член Національної академії наук та мистецтв Чуваської республіки, лауреат Державної премії Чуваської республіки ім. Петра Єгорова, професор Чуваського педагогічного державного університету ім. І.Я. Яковлєва. Пан Віталій знаний у мистецькому середовищі під псевдонімом Праскі Вітті.
Він автор багатьох монументально-декоративних розписів, керамічних мозаїк, вітражів. Особливе місце у його творчості займає живопис, графіка, ілюстрації та робота у техніці гарячої емалі. Цікавий напрямок - увага митця на створення Новорічних листівок. У кожну серію автор вкладає саркастичний зміст. У них не просто радість від настання свята, а тонка іронія та утаємничений мистецький зміст, що спонукає до роздумів та духовних переживань.
Ймовірно, у власних роботах у техніці гарячої емалі наразі автор теж сконцентрує увагу на суспільно-політичних моментах та конфліктах, що має нині світ. Бо стояти осторонь проблем, якими занепокоєно суспільство, художник не може, - каже пан Вітті Праскі.
Він творить у контексті життя та творчості свого народу. Незвичайно, видовищно. У роботах і своєрідна пластика, і ритміка малюнку, а ще у кожному сюжеті свій зашифрований зміст. В себе на батьківщині - він художник-опозиціонер. Бо вільний, бо має власну думку. Яку не приховує, а демонструє у кожному творі.
Симпозіум триває. Працює піч. У повітрі висить запах фарби. Митці у роздумах. Кожен над своєю вічністю… Своя симфонія і філософія. Художники наповнюють метал змістом, а кольори надають чуттєвості та особливого звучання сюжетам.

Кожній з робіт, над якою наразі працюють художники, заготоване місце у Музеї емалі. Який почне роботу з 10 жовтня 2015 року у стінах Музею українського живопису.

Ірина Скосар

Адреса Музею українського живопису: Дніпропетровськ, вул. Червона Площа,5-а (біля Троїцького собору).
Музей працює: середа – неділя, 11:00 – 19:00
Тел.: 32-04-31, (096) 610 3796, (099) 068 3168