Єрмолов. Власна колекція. -Музей українського живопису
Довідки за телефонами:
+38 (096) 610 37 96, +38 (099) 068 31 68
Музей працює: середа – неділя з 11.00 – 19.00
Понеділок - вівторок – ВИХІДНІ ДНІ

Єрмолов. Власна колекція.

alt
18 лютого у Музеї українського живопису відкривається нова експозиція. Виставка робіт художника Ігоря Єрмолова. Ця колекція - гордість музейного зібрання. Близько 70 робіт.

Ігор Олексійович

ЄРМОЛОВ

Український живописець. (1941 – 2007)

Народився 5 жовтня 1941 року у м. Рибінську Ярославської області (Російська Федерація).

З 1957 по 1962 рік навчався у Дніпропетровському художньому училищі.

З 1967 року – учасник обласних, республіканських та всесоюзних художніх виставок.

1983 – перша персональна виставка у м. Києві.

1989 – друга персональна виставка у Дніпропетровському художньому музеї.

Член Спілки художників Украхни з 1989 року.

Роботи художника знаходяться у зібраннях Дніпропетровського художнього музею та Музею українського живопису, а також у приватних колекціях Росії, США, Франції, Германії, Канади.

IMG_3009

IMG_3008

IMG_3007

Уперше своєрідний живописний дар художника привернув до себе увагу на початку 1970-х років. Нині, через чотири десятиріччя, художник по праву сприймається своєрідним уособленням самої суті живопису, пароксизмом колористичної віртуозності.

Він розвивався досить стрімко, безперервно відчуваючи нові пластичні форми, поєднуючи різноманітні стилі на шляху від українського імпресіонізму, через фовізм, до живописного експресіонізму. У цьому серпанку виникає невпинно мінливий, але завжди упізнаваний «єрмоловський стиль».

IMG_3006

IMG_3005

         Ігор Єрмолов належав до того покоління художників, які творили не за вимогами соціально ангажованого мистецтва, а жили та працювали за законами свободи, у якій особиста незалежність ставала головною у творчому процесі.

Усе найкраще, найбільш характерне у його мистецтві поєднав у собі найулюбленіший жанр – пейзаж. Малярські імпровізації художника на тему української природи (Цикли «Седнів». 1982 — 2000, «Диканька».1989 – 2005, «Придніпров`я». 1990 – 2007) – це своєрідні фрагменти безперервного плину життя природи, які зачаровують глядача своєю мінливою красою, та збереглися у його пам`яті фантастичним кольоровим калейдоскопом.

IMG_3003

IMG_2996

         Саме колір у розробці його багатої живописно-фактурної партитури стає поетичною метафорою, сприяє розкриттю заповітного емоційного змісту пейзажів. Своїми роботами І.Єрмолов власною мистецькою мовою стверджує, що головним завданням є прагнення відтворити «поривання первісних відчуттів», а не заглиблюватися у розумовий, холодний інтелектуалізм.

Знайомство із творами з колекції Музею українського живопису відкриває особливості роботи митця, його захоплення пленерним живописом.

Особливо приваблює його Чернігівщина з її ландшафтним багатством, Полтавщина та Придніпров`я, безкраї степові простори яких полонять серце та розбурхують уяву. Утім, матеріали натурних накопичень – це лише початок творчого опанування побаченого. Свої пейзажі він завжди завершував у майстерні, перетворюючи власні реальні враження.

Митець відтворює не лише поетичну гармонію пейзажних образів сільської природи. Він глибоко відчуває й своєрідну красу міського краєвиду, про що свідчить цикл творів, присвячених Києву та Дніпропетровську.

Однак, якими б упізнаваними не були зображені міські силуети, у його картинах не знайти скрупульозної точності або поверхневої описовості. Насамперед, це живописні імпровізації на тему міста у цілому.

IMG_2997

IMG_2995

        Живописна феєрія, тонке кольорово-світлове відчуття її мінливості та недовговічності знайшли яскраве втілення у натюрмортах живописця, що збуджують фантазію та змушують відчути особливу музичну гармонію колориту. Натюрморти Єрмолова – це особлива кольорова імпровізація, у якій натура розчиняється у вирі художньої вигадки, а барвиста атмосфера зачаровує свободою пластичної лексики. Подібні прийоми досить гостро відчутні у творах, присвячених улюбленим квітам – трояндам.

Така кількість музейних робіт періоду 1990-х та початку 2000-х років, що представлені в експозиції виставки, свідчать про незгасиму енергетичну наповненість художника та вражають експресивним творчим потенціалом.

IMG_3002

IMG_3001

IMG_3000

Творчість Ігоря Єрмолова – яскравий приклад того, як стрімко художник вливається у світ. І його мета – не змінювати оточення, а виражати власний світогляд. Отже, художній скарб Ігоря Єрмолова сприймається у багатогранному сьогоденні мистецтва України як прояв яскравої своєрідної індивідуальності.

Людмила Тверська,

мистецтвознавець,  заслужений працівник культури України

0

IMG_2998

IMG_3025

Похожие записи: